5 اقدام تروریستی دردناک سال 1402 / مردمانی که مظلومانه به شهادت رسیدند +  جزییات

به گزارش رکنا، سال 1402 سالی پر از حملات تروریستی جان سوز و دردناک بود که باعث زجر و رنجش بسیاری از خانواده های ایرانی شد و روزهایی رقم خورد که ایران در غم از دست دادن هموطنانش فرو رفت.

حادثه تروریستی کرمان

یکی از اقدامات تروریستی سال 1402 حادثه تروریستی دردناک روز 13 دی 1402 مصادف با چهارمین سالگرد شهید قاسم سلیمانی، در مسیر گلزار شهدای کرمان رخ داد. انفجار اول در ساعت 14:50 رخ داد که بر اثر آن ده‌ها نفر زخمی و تعدادی کشته شدند و در ساعت 15:17 دقیقه در حالی که مردم و نیروهای امدادی در حال کمک به آسیب‌دیدگان و انتقال جانباختگان بودند، انفجار دوم با شدت بیشتری رخ داد که در این حادثه 96 تن کشته و 284 تن مصدوم شدند.

حادثه شاهچراغ

تکرار حمله تروریستی به شاهچراغ

دومین حادثه مهم در غروب 22 مرداد ماه سال 1402 حادثه تروریستی دیگری در شاهچراغ شیراز به وقوع پیوست. در این عملیات تروریستی در شاهچراغ شیراز تعداد تروریست‌ها دو نفر بوده‌اند که تلاش کرده‌اند از باب المهدی وارد حرم شوند.

بلافاصله بعد از اعلام حادثه، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۹ آمبولانس و ۲ موتولانس به صحنه اعزام و مصدومان در حالت حمایتی کامل به بیمارستان‌های مختلف اعزام شدند. در این حادثه از ۹ مجروح، ۵ نفر به بیمارستان نمازی، یک نفر به بیمارستان شهید رجایی و ۳ نفر به بیمارستان مسلمین منتقل شدند.

یکی از مصدومان متاسفانه در حین انتقال به بیمارستان مسلمین، به درجه شهادت رسید و از ۲ مصدوم منتقل شده به این بیمارستان، یک نفر که دچار شوک قلبی شده بود، بهبود یافت و ساعتی بعد مرخص شد.

حمله 4 مرد مسلح به کلانتری 16 زاهدان

سومین حادثه مهم صبح 17 تیر ماه سال 1402 4 فرد از گروهک های مسلح به کلانتری ۱۶ زاهدان در پوشش ارباب رجوع وارد کلانتری شده که سرباز نگهبان قصد جلوگیری از ورود آنها داشته که موجب شهادت او می شود.

گروهک تروریستی بعد از ورود به کلانتری قصد رفتن به اتاقک های اداری که شهروندان دیگر هم در آنجا بودند را داشتند که با مقاومت نیروهای پلیس رو به رو می شوند.

این درگیری یک ساعت ادامه داشت و درحالی که این گروهک به تمامی سلاح ها از جمله جلیقه انتحاری مجهز بوده اما ماموران با حجم آتش خود 4 نفر این گروهک ها را به هلاکت رساندند.

دو تن از ماموران به نام های ستوان علی کیخا و سرباز وظیفه رشیدی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

شهدای زاهدان

ترور مسلحانه 4 مامور پلیس راه سیستان و بلوچستان

چهارمین حادثه مهم درظهر روز 1 مرداد ماه سال 1402 حمله تروریستی ناجوانمردانه اشرار و کوردلان معاند به واحد گشت پلیس راه در محور خاش به تفتان 4 نفر از مأموران غیور پلیس به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

در این خبر آمده است تروریست های کور دل  بصورت کاملا بزدلانه اقدام به ترور مأموران گشت پلیس راه که در حین انجام وظیفه بودند کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

در این حادثه تروریستی استواریکم محمد رضا اسماعیلی، استواریکم رضا شیخی، استواریکم حسن وحیدی و ستوانیکم مهدی الله پور به فیض شهادت نائل آمدند.

ترور مامور

ترور مامور

حمله تروریستی در سیب و سوران

پنجمین حادثه مهم در ظهر دوم شهریور ماه سال 1402 سرنشینان یک دستگاه سواری پژو 405 نقره ای رنگ طی اقدام ناجوانمردانه مبادرت به حمله تروریستی کور به دو واحد گشتی پلیس شهرستان سیب سوران نمودند که منجر مجروحیت 3 نفر از عوامل انتظامی واحد گشت پلیس شد. مجروحین به مراکز درمانی منتقل که متاسفانه ستوانسوم علی بیژنی علی رغم تلاش کادر درمانی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

کدخبر: 981319 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟