کشف 43 تن اکلیل و سرنج در تهران / برهم زنندگان نظم و ناراحتی مردم دستگیر می شوند + جزییات

به گزارش رکنا، سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران در جریان رزمایش امحای مواد منفجره در جمع خبرنگاران گفت: از اصحاب رسانه متشکریم که در یک سال گذشته در بحث روایت اول از مسائل در خصوص اطلاع رسانی عمل و مردم را مطلع کرده و تا بدین وسیله ایجاد شایعه خودداری کنیم.

سردار محمدیان افزود: سال  در کنار شما انتشار دهنده اخبارهای خوب و ایجاد حس امنیت در مردم باشیم و‌ فضای رسانه به گونه ای پیش برود که اخبار صحیح از رسانه های داخلی منتشر شود.

فرمانده انتظامی تهران افزود: پلیس عهد بسته است که با انجام طرح های درست و به موقع امنیت را برای مردم ایجاد کرده و در حوزه هایی مانند کشفیات مواد، سرقت های تلفن همراه، جمع اوری معتادان متجاهر و …  شاهد اتفاقات خوبی را رقم زده ایم.

سردار محمدیان گفت: امروز آخرین سه شنبه سال و طبق رسوم قدیم چهارشنبه سوری است که به دلیل تغییر رسوم قدیم از آتش زدن چوب به آتش زدن مواد محترقه رسیدیم که متاسفانه باعث سلب آسایش مردم شده و بعضی از اشخاص از این فرصت استفاده کرده و با وسایل خطرناک تری به جان شهر و شهروندان می افتند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه گفت: پلیس مخالف شادی مردم نیست اما وظیفه ما حفاظت از جان، امنیت و نظم شهر و شهر‌ندان است و امسال با فرصتی که در اختیار داشتیم از اوایل دی ماه طرح های لازم را انجام و‌متخلفین را شناسایی و بازداشت کردیم.

فرمانده انتظامی تهران گفت: مجموعه اقدامات پلیس باعث شد ۴۳ تن مواد اکلیل و سرنج را در داخل انبارها و فروشنده ه ها شناسایی، توقیف و امحا کردیم و به انها ابلاغ کردیم در صورت تکرار مغازه آنان پلمب خواهد شد و در تهران ۳ فوتی و ۱۵ مصدوم داشته ایم.

سردار محمدیان در خصوص ابراز ناراحتی شهروندان از حضور بیش از حد ماموران در ایستگاه های متروی مرکز شهر گفت:مسافران مترو گلایه ای داشتند در خصوص گشت های پلیس که دلیل اصلی آن جلوگیری از ورود مواد محترقه  به واگن های مترو بود و دلیل دیگری نداشت.

سردار محمدیان ادامه داد: ۱۰ میلیون و 32 هزار عدد ترقه های انفجاری کشف و توقیف شد و این مواد خطرناک بوده و نمیشود آنها را در یک مکان نگه داشت.

رییس پلیس تهران اظهار داشت: این تعداد یعنی 10میلیون صدای تهران برداشته شده است. افرادی که امروز باعث ایجاد ناراحتی و‌نگرانی مردم شوند و امنیت شهروندان را به خطر بی اندازند از طریق ۱۱۰ گزارش و به سرعت شناسایی و با حکم دادستان بازداشت خواهند ماند

موتورسیکلت ها و‌خودروهایی که مواد محترقه به سمت مردم پرتاب میکنند نیز وسایلشان توقیف و‌مهمان پلیس خواهند ماند.

کدخبر: 979765 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟