بازداشت مرد 200 میلیاردی در زنجان + جزییات

به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه محمدعلی آدینه‌لو اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری مبنی بر اینکه فردی با استفاده از دسته چک جعلی اقدام به خرید خرید کالا و مواد غذایی و خودرو کرده و متواری شده‌اند، بررسی موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس،  وی افزود: کارآگاهان در بررسی‌های اولیه خود متوجه شدند که کلاهبردار با شناسایی سوژه‌های خود از سایت‌های خرید اقدام به خرید کالا و مواد غذایی و خودرو با قیمت‌های بالاتر از بازار کرده و با کارت شناسایی جعلی، با چرب‌زبانی مال‌باختگان را متقاعد به ارسال بار به آنجا کرده و ساعت رسیدن اجناس را به گونه‌ای تنظیم می‌کردند که بعد از ساعت اداری و هنگام تعطیلی بانک‌ها باشد که پس از خالی کردن اجناس با ارائه چک جعلی به تاریخ روز بلافاصله پس از رفتن مال‌باختگان اقدام به جابه‌جایی کالاها کرده و متواری می‌شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان با بیان اینکه تاکنون پنج نفر از مال‌باختگان شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: بلافاصله اقدامات پلیسی کارآگاهان برای دستگیری متهم آغاز و پس از چندین روز تلاش شبانه‌روزی و انجام اقدامات اطلاعاتی در نهایت  متهم در این زمینه شناسایی و دستگیر و به پلیس آگاهی زنجان منتقل شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم پس از دستگیری ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری بودند اما با مشاهده مستندات غیرقابل انکار پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به پنج فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال اقرار کرد.

آدینه‌لو در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: شهروندان به هیچ‌وجه به افراد ناشناس و کسانی که با پیشنهاد قیمت‌های اغواکننده درخواست خرید اجناس به صورت چکی و اقساطی دارند اعتماد نکنند.

 

 

کدخبر: 979714 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟