تصادفی که منجر به مرگ پیر ترین مرد تهرانی شد! / کدام بزرگراه های تهران قربانی بیشتری دارند؟

به گزارش رکنا،سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت : در سال 1402 بیشترین آمار تصادفات متلعق به رده های سنی  30 تا 50 سال بوده است و بعد از آن افراد زیر 18 سال نیز کاهش چشمگیری نسبت به سنوات گذشته داشتند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بیان داشت : هدر 11 ماهه گذشته سال جاری مسن ترین فردی که بر اثر تصادف فوت کرد  92 ساله بوده  و جوان ترین فرد هم یک کودک 5 ساله بود.

سرهنگ رابعه جوانبخت ادامه داد :بیشترین برخوردی که در بحث تصادفات فوتی اتفاق افتاده ، برخورد یک وسیله نقلیه با یک وسیله نقلیه دیگر بوده است که نشان دهنده این است که هر تصادف زاییده یک تخلف است . این تصادفات به واسطه تخلفاتی که خودروها انجام داده اند روی داده است  

این مقام انتظامی افزود : همچنین کمترین برخورد هم بین دوچرخه و عابر پیاده روی داده است که خیلی ها فکر می کنند دوچرخه هیچ حادثه ای را ایجاد نمی کند ولی می بینیم که اگر مسایل ایمنی وقوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی رعایت نشود منجر به وقوع حادثه گردد .

سرهنگ جوانبخت گفت : بیشترین معبری هم که بیشترین تصادفات را در ان شاهد بودیم بزرگراه آزادگان بوده است که این مسیر کمربندی شهر تهران می باشد و کمترین میزان تصادفات هم در بزرگراه کردستان روی داده است  

سرهنگ جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت : 88 درصد از متوفیان حوادث رانندگی در شهر تهران آقایان و 12 درصد نیز مربوط به خانم ها بوده است که تعداد کمتری را نیز شاهد بوده ایم به جهت اینکه هم فراوانی کمتری نسبت به آقایان دارند و هم می توانیم نتیجه بگیریم که رانندگان محتاط تری هستند و امیدواریم در سال جدید هم آقایان و خانم ها به سمت و سوی اجرای قوانین و مقررات راهنمایی ورانندگی بروند .

 

کدخبر: 979247 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟