پلیس با توزیع رایگان کالای قاچاق مخالف است

به گزارش رکنا، سردار رادان در مراسم امحای کالای قاچاق که در میدان تیر فراجا در کهریزک برگزار شد، گفت: جنگ با استکبار فقط محدود به چند مورد نیست و ابعاد مختلفی دارد. از طرف دیگر برای انگیزه دادن به اصحاب تولید، سرمایه‌گذاران و حمایت از فعالان اقتصادی داخلی، مبارزه با قاچاق کالا ضروری است.

وی در مورد پدیده قاچاق کالا که مانند قاچاق مواد مخدر پدیده‌ای خانمانسوز است، گفت: باید دید پشت پرده قاچاق چه کسانی هستند، بحث مبارزه با قاچاق کالا فقط مبارزه با فرد قاچاقچی نیست.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد برگشتن کالای قاچاق به چرخه استفاده در کشور گفت: اگر این کالاهای قاچاق حتی به صورت مجانی در اختیار مردم قرار بگیرند یعنی به قسمتی از تقاضا ضربه وارد کرده‌ایم، در نتیجه به بازار ضربه زده‌ایم و همین موضوع هم منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی می‌شود. همان‌طور که گفتم قاچاق کالا مانند قاچاق مواد مخدر خانمانسوز است و می‌تواند یک خانواده را از هم بپاشد، از این‌رو به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم یک قلم از اقلام قاچاق با هر توجیهی در بازار وارد شود و بخواهد نظم بازار را برهم بزند.راه‌اندازی ستاد خبری پلیس امنیت اقتصادی

سردار رادان همچنین در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی ستاد خبری پلیس امنیت اقتصادی به منظور اعلام کالای قاچاق از سوی مردم خبر داد و گفت: بزودی ستاد خبری پلیس امنیت اقتصادی راه‌اندازی می‌شود تا اگر مردم کالای قاچاق مشاهده کردند یا از انبارهای غیرمجاز اطلاعی داشتند، بتوانند به مأموران پلیس مربوطه اعلام کنند.

کدخبر: 933919 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟