درگیری مسلحانه با قاچاقچیان در مرزهای آبی سیستان و بلوچستان/ محموله سنگین کشف شد

به گزارش رکنا، سردار احمدعلی گودرزی در تشریح موفقیت مرزبانان استان سیستان و بلوچستان در کنترل مرزهای آبی دریای عمان، اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر آب‌های سرزمینی در دریای عمان، از فعالیت دو باند کلان قاچاق مواد مخدر برای جا‌به‌جایی محموله‌های سنگین مواد افیونی در محدوده آب‌های انحصاری ایران و ورود آن به کشور مطلع شدند.  

فرمانده مرزبانی فراجا افزود: مرزبانان بلافاصله با اقدامات عملیاتی در دو عملیات قاچاقچیان را که سعی در عبور مواد افیونی از طریق مرزهای آبی به داخل کشور داشتند را در دریا مشاهده و با تکنیک‌های رزمی و دریایی و درگیری مسلحانه آنها را در دریا زمین‌گیر کردند و ناکام گذاشتند.

وی با بیان اینکه در این رابطه 17 نفر دستگیر شدند و 4 فروند شناور توقیف شده، بیان کرد: با هوشیاری مرزبانان 6 تن انواع مواد مخدر شامل حشیش، شیشه، هروئین و تریاک به همراه 21 قبضه سلاح کلت، 2 هزار و 100 عدد فشنگ جنگی و 42 تیغه خشاب مربوطه کشف شد.

گودرزی مرزهای کشور را برای قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت ناامن دانست و گفت: مرزبانان با اشراف اطلاعاتی بر مرزهای کشور، با هرگونه باندهای کلان قاچاق مواد افیونی در مرزها به صورت قاطع و سخت برخورد خواهند کرد.

کدخبر: 933533 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟