سرقت مسلحانه از فروشندگان سایت اینترنتی در تهران / 3 جوان محاکمه شدند

به گزارش رکنا، فروردین امسال مردی با مراجعه به  پلیس گفت: یک دستگاه پلی استیشن را برای فروش در سایت اینترنتی آگهی کردم و پسر جوانی برای خرید تماس گرفت وقتی سر مبلغ فروش به توافق رسیدیم  نشانی خانه‌ام را گرفت تا برای پرداخت مبلغ پلی استیشن و گرفتن آن به خانه‌ام بیاید.

یکی دو ساعت بعد او به همراه 2 پسر جوان دیگر به خانه‌ام آمد اما ناگهان با کلت کمری تهدیدم کردند و بعد هم دست و پایم را بستند و برخی از اموال با ارزش از جمله تلفن همراه و ایرپاد، لپ تاپ و پلی استیشنم را سرقت کردند .

وقتی متوجه شدند که همسرم هم در خانه است، به سراغ او رفتند و گردنبند و مقداری از طلاهایش را هم گرفتند و به سرعت از خانه‌ام خارج شدند.

چند روز بعد از این شکایت مرد دیگری به پلیس آگاهی رفت و با طرح شکایتی مشابه  عنوان کرد: من ساکن خیابان آفریقا هستم. صبح یک آگهی فروش پلی استیشن در سایت  گذاشتم و ظهر پسر جوانی با من تماس گرفت و مدعی شد که خریدار است.

بعد از اینکه نشانی از من گرفت به همراه 2 پسر جوان وارد خانه‌ام شدند و من هم برایشان آبمیوه آوردم فکر می‌کنم آنها در یک لحظه از غفلتم سوء استفاده کردند و در آبمیوه‌ام قرصی انداختند چراکه لحظاتی بعد بیهوش شدم و وقتی به هوش آمدم، دیدم دست و پاهایم را بسته‌اند و اموال با ارزشم از جمله 20 سکه طلا، 10 هزار دلار، سیستم‌های صوتی و تصویری کیف پول دیجیتال، لپ تاپ، گیتار، مقداری طلا و ... را به سرقت برده‌اند.

در حالی که مأموران شناسایی و بازداشت 3 سارق حرفه‌ای را در دستور کارشان قرار داده بودند، شاکی دیگری به اداره پلیس مراجعه کرد.

مأموران با اطلاعاتی که شاکی‌ها در اختیارشان گذاشته بودند و بررسی دوربین‌های مداربسته موفق شدند 20 روز پس از آخرین شکایت هر 3 متهم را در خانه‌ای در غرب تهران شناسایی و بازداشت کنند.

در بازرسی از خانه سارقان علاوه بر 2 کلت کمری با سه تیغه خشاب، بخشی از اموال مسروقه نیز کشف و ضبط شد.

متهمان که 3 پسر جوان 35، 30 و 29 ساله بودند پس از دستگیری به سرقت‌های سریالی اعتراف کردند و گفتند: ما بیشتر مواقع سایت‌های فروش کالاهای دست دوم را رصد می‌کردیم و اگر فردی کالای صوتی گرانبهایی را آگهی می‌کرد و خانه‌اش در منطقه خوبی بود، با او تماس می‌گرفتیم و نقشه سرقت از خانه‌اش را طراحی می‌کردیم.

برای اطمینان بیشتر هم دو کلت کمری خریده بودیم و اگر فروشنده مقاومت می‌کرد او را با اسلحه تهدید می‌کردیم.

پس از اعتراف صریح متهمان پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و آنها بزودی محاکمه می‌شوند.

کدخبر: 877314
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟