فیلم گزارش خبرنگار از آتش سوزی وحشتناک در شهر ری / 5 کودک قربانی شدند + عکس
حجم ویدیو: 25.09M | مدت زمان ویدیو: 00:02:50

به گزارش خبرنگار حوادث رکنا، شب گذشته ساعت ۱۹:۴۲ دقیقه در اثر انفجار گاز در یک ساختمان در شهرک علائین شهرری ، ۱۶ نفر فوت و مصدوم شدند.

شروین تبریزی مدیر روابط عمومی تهران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث رکنا خبر داد: نوع حادثه حریق منزل نیمه ساخته بوده است که در شهرری، قلعه گبری خیابان رضاییان اتفاق افتاده است.

وی افزود: زمان اولیه تماس با فوریت های اورژانس ساعت 19:24 دقیقه بوده است که ۹ آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

تبریزی خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون این حادثه ۱۶ مصدوم و فوتی داشته است که از این تعداد ۱۱ نفر به بیمارستان منتقل شدند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران افزود: یک کودک ۶ ساله، ۵ ساله، ۳ ساله، ۱۶ ساله و ۱۸ ساله فوت کرده اند.

تبریزی در پایان خاطرنشان کرد: ۶ نفر از مصدومان این حادثه به بیمارستان شهدای یافت آباد و ۵ مصدوم نیز به بیمارستان شهدای هفتم تیر نیز منتقل شدند.

این در حالی است که هم اکنون بیش از ۳۰ نفر از کودکان و بزرگسالان بلوچ های پاکستان که ساکن این خانه بوده اند به دلیل سوختن این خانه آواره شده‌اند. کمااینکه بر اساس گزارش رکنا در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ این خانه پنج اتاق 10، 15 متری، یک سرویس بهداشتی کثیف، حمامی کوچک، آشپزخانه ای ناقص و 2 انباری محقر داشته است.

همچنین خانوارهای زیاد دیگری نیز در این منطقه حضور دارند که هر لحظه امکان وقوع چنین حوادث تلخی در آن وجود دارد

کشاورزی و دامداری؛ شغل اصلی اهالی روستا

دو سه ساعت از ظهر گذشته است و بیشتر مردان روستای بلوچ ها یا در مزارع سبزی پای کارند یا داخل آلونک هایشان خوابیده اند. شغل بیشتر آنها کشاورزی و دامداری است و عمدتا در مزرعه هایی کار می کنند که در جنوب شهرری و در حاشیه جاده ورامین قرار گرفته است.

IMG_۲۰۲۳۰۳۱۰_۰۱۴۰۰۱

پسران 12، 13 سال به بالا هم در کنار پدرانشان در این مزارع کار می کنند و روزی 50 تا 60 هزار تومان دستمزد می گیرند. پدران البته در بخشی از این زمین های کشاورزی با موافقت صاحبان زمین ها، بامیه هم کاشته اند و 50 درصد سود فروش این بامیه را روی دستمزد خود و پسرانشان می گذارند و خرج خانه و زندگی می کنند.

کدخبر: 876075
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟