هشدار پلیس آگاهی به شهروندان درباره شرکت‌های غیرمجاز قالیشویی

به گزارش رکنا، سرهنگ عبداله چولکی در این باره گفت: با توجه به روزهای پایانی سال و رسوم دیرینه نظافت و خانه تکانی عده ای افراد کلاهبردار با درج آگهی های تبلیغاتی در معابر، پیامک و فضای مجازی در پوشش مراکز و شرکت های قالیشویی در کمین اغفال شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه در ماه اسفند پرونده هایی با مضمون سرقت فرش از طریق مراکز قالیشویی غیرمجاز در ادارات پلیس آگاهی تشکیل می شود، افزود: برخی از این افراد سودجو انواع آگهی های تبلیغاتی که اغلب فقط شماره و بدون اینکه آدرسی باشد را در سطح شهر توزیع می کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تصریح کرد: این شرکت های غیرمجاز با اجاره دفتر یا پیشنهاد اجاره ماهیانه بالا و تهیه اسناد جعلی در این ایام به فعالیت پرداخته و پس از جمع‌آوری فرش های سفارش گرفته، متواری می شوند.

وی توصیه کرد: برای گرفتار نشدن در دام این مجرمان شهروندان باید قبل از هرگونه اعتماد به این شرکت ها در هنگام مراجعه آنها کارت شناسایی از آنها خواسته و یا حتما شماره خودرو را برای پیگیری در صورت به وجود آمدن مشکل یادداشت کنند.

سرهنگ چولکی خاطرنشان کرد: شهروندان برای اطمینان بیشتر از صحت فعالیت این شرکت ها از اتحادیه صنف قالیشویان استعلام کنند چراکه فعالیت این مراکز موظف به گرفتن مجوز از اتحادیه هستند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در پایان تاکید کرد: برخی هموطنان پس از شستن، فرش‌های خود را برای خشک شدن روی دیوار یا پشت بام قرار می دهند که افراد سارق با سوءاستفاده از این فرصت آن ها را سرقت می‌کنند به همین دلیل توصیه می شود برای جلوگیری از سرقت، فرش را در مکانی قرار دهید که به کوچه و خیابان مشرف نباشد.

 

کدخبر: 874643
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟