باند حرفه ای در کرمانشاه ماهرانه حساب مردم را خالی می کردند + شگرد

به گزارش رکنا، سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز و خالی شدن حساب بانکی آن‌ها، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به ارجاع ۴۹ پرونده برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به ارزش تقریبی 5 میلیارد ریال در یک مقطع زمانی مشخص، ظن ارتکاب کلاهبرداری به شیوه اسکیمر (کپی‌برداری از کارت‌بانکی) در استان قوت گرفت که در این رابطه تیم ویژه‌ای از کارشناسان پلیس فتا برای رسیدگی به موضوع تشکیل شد.

جاویدان خاطرنشان کرد: با انجام تحقیقات فنی و تخصصی مشخص شد که همه مال‌باختگان در یک بازه زمانی مشخص از یک دکه فروش خواروبار اقدام به خرید کرده و از آن طریق کارت‌بانکی‌شان کپی شده است که در بازرسی محل مشخص گردید این دکه مدتی قبل توسط چند نفر اجاره و قبل از اتمام مهلت اجاره آن را خالی کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: در ادامه با بررسی تراکنش‌های انجام‌شده مشخص شد در مدت اجاره دکه بیش از ۴۹۷ نفر از این محل خرید انجام داده که به‌احتمال‌زیاد تمامی کارت‌ها کپی شده‌اند که با هماهنگی مقام قضائی به‌منظور جلوگیری از سرقت وجوه بیشتر در یک اقدام پیش دستانه تمام کارت‌ها ابطال شد.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا در ادامه و تلاش شبانه‌روزی خود موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در شهرهای جنوبی کشور شده و با هماهنگی‌های قضائی آنها را دستگیر کردند.

جاویدان همچنین به شهروندان توصیه کرد: به هنگام خرید از دست‌فروشان یا دکه‌هایی که دستگاه‌های کارت‌خوان دارند نسبت به عدم دست‌کاری و اتصال وسیله اضافه به این دستگاه‌ها اطمینان حاصل کرده و با خودداری از اعلام رمز به فروشنده عملیات پرداخت را شخصاً انجام دهند.

 

کدخبر: 874098
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟