شگرد مرد شیاد در مازندران خاص بود / 15 زن و مرد به دنبال او بودند

به گزارش رکنا؛ سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران گفت: در پی مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا استان مبنی بر اینکه پیامکی با عنوان تمدید تبلیغات در سایت دیوار دریافت کرده‌اند و به درگاه جعلی پرداخت هدایت شده‌اند، رسیدگی به موضوع دردستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: در این ترفند با عنوان تمدید تبلیغات سایت دیوار عده‌ای از مجرمان سایبری با طراحی و ارسال پیامک حاوی یک لینک آلوده به بدافزار فیشینگ ، کاربران را ترغیب به ورود به سامانه جعلی و تمدید تبلیغات خود در ازای واریز وجوه اندک می‌کنند که در نهایت به کلاهبرداری از شهروندان منجر می‌شود.

رئیس پلیس فتا مازندران گفت: کارآگاهان در بررسی‌های انجام شده متوجه شدند که شهروندان دیگری نیز به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفتند.

سرهنگ خورشاد افزود: با تلاش کارشناسان پلیس فتا هویت از متهمان مشخص، و با اقدامات انجام گرفته محل اختفاء مورد شناسایی قرار گرفت که در یک عملیات غافلگیرانه مجرم سایبری دستگیر و ادله دیجیتال جمع آور گردید.

او با بیان اینکه متهمان پس ازسرقت و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد، اقدام به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال بصورت گسترده می‌کردند، گفت: این مجرم سایبری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت، ولی با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود.

رئیس پلیس فتا استان مازندران افزود: ۱۵ نفر از افرادی که وجوه ازحساب بانکی آن‌ها برداشت شده است تاکنون شناسایی شده و با توجه به ارز‌های فروخته شده توسط متهم تا این لحظه مبلغ ۵ میلیارد ریال بر آورد شده است.

او با اشاره به اینکه ارسال هر گونه پیامک با نام تمدید آگهی در پوشش سایت‌های نیازمندی با شماره تلفن‌های شخصی و اپراتور‌های مختلف تلفن همراه صرفا شگردی در جهت کلاهبرداری افراد سود جو است، از شهروندان خواست به این گونه پیامک‌ها و پیام‌های ارسالی مشابه توجه نکنند.

 

کدخبر: 862961
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟