بازداشت عاملان قتل های خیابانی بم  + جزییات تلخ

به گزارش رکنا؛ فرمانده انتظامی بم با اشاره به دستگیری عاملان قتلهای رخ داده در 2 درگیری خیابانی اخیر این شهرستان، بر خویشتن داری و کنترل خشم تاکید کرد.

سرهنگ یوسف سلیمانی دراین باره توضیح داد: در نزاع و درگیری صورت گرفته در دو نقطه از شهرستان در یک ماه اخیر که منجر به ضربه به سر و به کما رفتن 2 نفر شد، این افراد با وجود تلاش های صورت گرفته در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان، جان باختند.

وی با توجه به دستگیری عوامل  هر دو نزاع و درگیری  منجر به قتل  ادامه داد: متاسفانه دعواهای ساده و خیابانی و ناتوانی  در کنترل خشم در این حوادث باعث داغدار شدن چندین خانواده شد.

ابن مسئول انتظامی  در بررسی شرایط ایجاد این حوادث جبران ناپذیر تصریح کرد: جان هر انسان، بزرگ ترین موهبتی است که خداوند در اختیار او قرار داده از این رو آسیب به آن  یا گرفتن آن در قرآن و احادیث مذمت و نکوهش شده است ، چرا که یک لحظه غفلت و ناتوانی در  کنترل رفتار در لحظات خشم و عصبانیت، یک عمر پشیمانی را به بار می آورد.

وی اظهار  کرد: در همین زمینه  باید گفت ارائه آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی نظیر کنترل خشم، افزایش اعتماد به نفس، سعه صدر و قدرت حل مسئله و تصمیم گیری، توسط کارشناسان انتظامی و اجتماعی در کاهش این مولفه و دیگر جرایم و آسیب ها نقش داشته و بسیار مورد تاکید است که در این باره توصیه می شود با دوراندیشی و سعه صدر با مشکلات و اختلافات روبه رو شویم و مسائل را به روش های مسالمت آمیز و از طریق مجاری قانونی حل و فصل کنیم تا هیچ گاه شاهد فقدان عضوی از جامعه و داغدار شدن خانواده ای به سبب مسائل ناخواسته ناشی از هر نوع تنش و درگیری نباشیم.

توکلی

کدخبر: 846434
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟