قتل خونین شرور بوستان یاران بخاطر مسخره کردن و فحاشی / ادعای قاتل در بی گناهی + گفتگو

به گزارش رکنا، بامداد جمعه 25 خردادماه، کارکنان انتظامات بیمارستان رسول اکرم(ص) از طریق تماس تلفنی با پلیس

110، مرگ مشکوک مرد جوانی را روی تخت بخش اورژانس، گزارش کردند.

با اعلام این خبر، تیمی از کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی پای در سردخانه بیمارستان گذاشتند و جسد مرد 30 ساله‌ای را مشاهده کردند که براثر 16 ضربه چاقو به قتل رسیده بود، بررسی‌های اولیه هم نشان می‌داد که مقتول از اراذل و اوباش سطح‌دار تهران بوده و در پارک یاران بلوار آیت‌آلله کاشانی قربانی جنایت شده است.

طولی نکشید که تیم جنایی برای بررسی‌های میدانی پای در بوستان یاران گذاشتند و در این شاخه از تحقیقات متوجه شدند که مقتول به‌خاطر مشاجره لفظی با چند نفر درگیر شده و در جریان این نزاع با ضربات مهلک چاقو به قتل رسیده است؛ همچنین عاملان این جنایت قبل از رسیدن پلیس پا به فرار گذاشته‌اند.

بعد از گذشت 23 روز از درگیری خونین کارآگاهان توانستند یکی از متهمان این پرونده در را در منزل شخصی اش دستگیر کنند. متهم در اعترافات اولیه خود به حضور در درگیری مرگبار اقرار کرد اما این موضوع که از عوامل اصلی دعوا بوده است را تکذیب کرد.

گفت و گو با متهم

از قبل مقتول را می شناختی؟

بله جمال از افراد معروف در پارک یاران بود و همه افراد او را می شناختند

تا کنون با مقتول سابقه درگیری داشتی؟

نه اما او بیشتر افراد را به تمسخر می گرفت و همیشه باعث عصبانیت بقیه می شد

از روز درگیری بگو

من روز درگیری با موتورم به داخل پارک یاران رفتم و مقتول را دیدم به سمت او رفتیم تا با او احوال پرسی کنیم که او بعد از چند دقیقه من را مسخره کرد و به من فحش داد. من از این موضوع عصبانی شدم. مقتول که عصبانیت من را دید به من گفت نزدیک شو و ناگهان به من سیلی محکمی زد و گفت 30 ثانیه وقت داری از پارک بیرون بروی.

بعد از کتک و توهین مقتول چه کردی؟

من پارک را به سمت مغازه بیرون پارک ترک کردم که ناگهان یکی از دوستانم که عامل اصلی درگیری بود به من گفت ناراحت نباش من درستش می کنم و من را سوار ماشین کرد و همین حین با موبایلش به دوستان خود در محله 13 آبان زنگ زد از آنها خواست به پارک بیایند. دقایقی بعد افراد زیادی با چاقو و قمه به درون پارک حمله کردند.

تو هم با آنها همراه شدی؟

بله من در درگیری حضور داشتم اما چاقو نداشتم. من فقط با چوب چند ضربه به پای مقتول زدم و وقتی شدت درگیری را دیدم ترسیدم و پارک را به سمت خانه ترک کردم. وقتی به درون خانه رفتم دوستم با خط ناشناس به من زنگ زد و خبر فوت جمال را داد.

بعد از شنیدن خبر فوت جمال چه کردی؟

من که بسیار ترسیده بودم به سمت کرج رفتم و در کرج سوار تاکسی شدم و خود را به طالقان رساندم و 16 روز را در آنجا سپری کردم و وقتی خبر دستگیری برادر بزرگترم را به خاطر خودم شنیدم به تهران برگشتم.

چطور دستگیر شدی؟

دیروز ظهر وقتی در خانه بودم ناگهان دستگیر شدم.

برادر مقتول که در دادسرا حضور داشت در صحبت های خود جزئیات جدیدی را بیان کرد.

او در حالی که با عصبانیت مقابل متهم ایستاده بود گفت: برادر من تنها بود شما برای برادر من لشگرکشی کردید و به نامردی او را به قتل رساندید. من از خون برادرم نمیگذرم.

متهم بعد از شنیدم حرف های برادر مقتول گفت: من اصلا ضربه خاصی به برادر شما نزدم. یکی دیگر از افراد دعوا برای برادر شما لشگرکشی کرد و من اصلا در جریان نبودم. من فقط با چوب چندین ضربه به پای او زدم و در هنگام درگیری محل را ترک کردم. حتی در فیلمی که منتشر شده هم مشخص است که من در دعوا نقش خاصی نداشتم.

کدخبر: 1016573 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟