جزییات قتل پسر تهرانی به دست پدرش / صحنه سازی راز جنایت را فاش کرد

به گزارش رکنا،سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: مرگ مشکوک مرد جوانی در خانه‌ای در شرق تهران به مرکز فوریت‌های پلیسی 110، گزارش داده شد که با اعلام این خبر تیمی زبده از کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی افزود: تیم جنایی در خانه موردنظر جسد مردی 33ساله را مشاهده کردند که هدف ضربه چاقو از ناحیه گردن قرار گرفته بود و یک چاقوی خونین هم کنار جسد افتاده بود؛ بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که پدر متوفی این حادثه را به پلیس گزارش داده است.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد:  بدین ترتیب پدر متوفی هدف تحقیق قرار گرفت و گفت، فرزندم از مدتی قبل به‌خاطر بیماری‌های روحی و روانی و مصرف شیشه با مادرش اختلاف داشت تا اینکه در روز گذشته پس از مشاجره‌های خانوادگی، مادرش منزل را ترک کرد و به منزل دخترم رفت؛ من نیز طی هماهنگی با مدیر یک کمپ‌ ترک اعتیاد درخواست انتقال پسرم را به کمپ داشتم. ساعت 5 صبح امروز با کمپ تماس گرفتم و درخواست کردم که برای انتقال فرزندم وارد خانه‌ شوند؛ سپس از منزل خارج شدم و ساعت 6:30 که بازگشتم با جسد فرزندم مواجه شدم این درحالی بود که عوامل کمپ هنوز نیامده بودند؛ فرزندم اقدام به خودکشی کرده است و در این خصوص از کسی شاکی نیستم.

سردار گودرزی گفت: تجزیه و تحلیل‌های جنایی کارآگاهان نیز نشان می‌داد که جراحت وارده به گلوی مقتول خودزنی نیست و مرد جوان قربانی جنایتی هولناک شده است که با توجه به اظهارات ضدونقیضی که پدرش به زبان آورده بود، وی دستگیر شد.

وی افزود:  متهم که جریان تحقیقات منکر هرگونه درگیری با پسرش شده بود پس از مواجهه با شواهد و مدارک موجود به ارتکاب جنایتی هولناک اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهم ماجرای جنایت را اینطور توضیح داد، پسرم از سن 14سالگی آلوده مواد مخدر شد، خیلی تلاش کردم که مواد را ترک کند اما از همان‌جا اختلاف‌های ما شروع شد.  از حرکت‌های پسرم خسته شده بودیم و دوباره موضوع کمپ ترک اعتیاد را در خانه مطرح کردیم که ناگهان عصبانی شد و مادرش را هدف ضرب‌وشتم قرار داد، همین موضوع باعث شد همسرم خانه را ترک کند. با مدیر یک کمپ ترک اعتیاد هماهنگ کردم تا عوامل به خانه مراجعه کنند و هرطور که شده پسرم را به کمپ ببرند اما ناگهان پسرم از این تصمیم مطلع شد. هنگامی که متوجه این موضوع شد، یک چاقو برداشت و قبل از خواب زیر بالش خود قرار داد تا به عوامل کمپ ترک اعتیاد آسیب بزند. صبح زودتر از او بیدار شدم، هنگامی که خوابیده بود بالای سرش رفتم و سعی کردم چاقو را بردارم تا آسیبی به عوامل کمپ ترک اعتیاد نرساند اما در این میان بیدار شد و پرخاشگری کرد؛ من که خیلی ترسیده بودم با همان چاقو ضربه‌ای را به گلویش وارد کردم.  از این درگیری خیلی ناراحت شدم، از خانه بیرون رفتم اما هنگامی که بازگشتم متوجه شدم که پسرم فوت کرده است، با پلیس تماس گرفتم و برای اینکه دستگیر نشوم با صحنه‌سازی مدعی شدم فرزندم خودکشی کرده است اما خیلی زود توسط پلیس دستگیر شدم.

سردار گودرزی عنوان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهم جهت روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

 

کدخبر: 1015590 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟