آمادگی پلیس فتا برای همکاری با عراق

به گزارش رکنا، سردار وحید مجید در جریان بازدید عبد الامیر الشمری، وزیر کشور عراق از ساختمان فرماندهی پلیس فتای فراجا گفت:‌ با توجه به استفاده از فن‌آوری نوین در فضای مجازی ، فرصت برای ایجاد بستر برای حکمرانی سایبری بسیار کوتاه است، لذا باید برای تامین امنیت سایبری فرهنگ استفاده از فضای مجازی هم حاکم باشد.

وی در ادامه به رویکردهای پلیس فتا فراجا در زمینه‌های تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری، آموزش و افزایش دانش سایبری کاربران، ایمن‌سازی زیر ساخت‌ها ، مقابله با جرایم سایبری و ... اشاره کرد و گفت:‌ در رویکرد مقابله با جرایم سایبری قالب بر 72 نوع جرم احصاء شده است و اهم فعالیت های سایبری این پلیس در حوزه مرتبط به جرایم بانکداری الکترونیک، فیشینگ، جرایم حوزه اقتصاد دیجیتال، حملات سایبری و جرایم سازمان یافته و بین‌المللی است.

مجید ادامه داد: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا آمادگی لازم برای تبادل اطلاعات و اشتراک دانش با کشور عراق را دارد.

در ادامه این مراسم عبد الامیر الشمری، وزیر کشور عراق با مثبت ارزیابی کردن این بازدید بر افزایش مراودات انتظامی سایبری با پلیس فتا تاکید کرد.

وزیر کشور عراق به دعوت سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز گذشته وارد کشورمان شده و بازدید از بخش های مختلف پلیس‌های تخصصی و ... جزو برنامه‌های اوست.

کدخبر: 1002604 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟