گوتیه تولموند، تاجر فرانسوی قصد دارد که به مدت 40 روز در یکی از جزایر بدون سکنه اندونزی زندگی کند و شرکتش را از طریق تلفن های ماهواره ای و کامپیوترهایی اداره کند که با نیروی خورشید و باد کار می کنند.

تولموند که در کودکی عاشق رمان های ژول ورن و سفرهای جهانگرد معروف ژاک-ایو کوستو بود، همیشه رویای ماجراجویی در یک بهشت استوایی را داشت. قطعاً او تنها فرد در دنیا نیست که چنین رویایی دارد، ولی در دیگران شاید چنین تجربه ای را استراحت و تعطیلاتی از زندگی روزمره و شغل خود بدانند، در حالیکه تولموند قصد دارد روزی 8 ساعت تمام کار کند و از 10 هزار کیلومتر دورتر شرکتش را اداره کند.

این کارآفرین فرانسوی 54 ساله که شرکت انتشاراتی در پاریس دارد، قرار است در روز هشتم اکتبر عازم این سفر شود و 40 روز در یک جزیره 700 در 500 متری در جایی در اندونزی زندگی کند و فقط از طریق اینترنت و تلفن ماهواره ای با دنیا ارتباط برقرار کند. او بخاطر دلایل ایمنی، تصمیم گرفته که مکان دقیقه خانه موقتی اش را فاش نکند.ولی چرا باید کسی به خودش زحمت زندگی و کار در جزیره ای دورافتاده و کیلومتر ها دورتر از وطنش را بدهد؟ او می گوید این فرصت بسیار خوبی است تا به دنیا نشان بدهیم که فناوری مدرن و انرژی خورشیدی چطور امکان زندگی متفاوت و کار از مسافت های بسیار دور را به ما می دهد بدون آن که یک ثانیه از زمان باارزشمندمان را از دست بدهیم.

وسایل و ابزارهایی که او با خودش می برد شامل دو پانل خورشیدی، یک کامپیوتر و یک تبلت، یک دوربین دیجیتال اچ دی و دو چادر می شود که یکی از این چادرها برای خودش و دیگری برای محافظت از لوازم الکترونیکی از رطوبت است. برای خورد و خوراک هم قرار است او ماهی بگیرد، شکار کند و هر روز غذایش را خودش درست کند.تولموند می گوید این تجربه 40 روزه به او اجازه می دهد که رویای کودکی اش را تحقق ببخشد و تبدیل به یک رابینسون کروزوی واقعی شود و در عین حال، روش کاری جدیدی را امتحان کند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

اعتراف تلخ عروس 4 روزه / قاسم به من توجه نمی کرد و من به سمت شیطان رفتم!+ عکس

قرار های شوم تازه داماد با دختر بی حیا لو رفت / عروس جوان بهروز را زیر نظر داشت!

مرگ دردناک راننده خودرو پس از له شدن زیر بونکر + فیلم

حراج گربه های ایرانی در پرورشگاه گربه‌ در غرب تهران + عکس

اتفاق وحشتناک در تهران / پدری در جنت آباد به دختر 15 ساله اش تجاوز کرد

دستگیری ۱۳ دختر و پسر مست در پارتی شبانه ویلای فریدون‌کنار

آزار و اذیت وحشیانه دختر دانشجو از سوی مرد روانی رها در شهر +عکس

12 ساله بودم که عروس شدم وقتی فهمید باردار شدم مرا طلاق داد!

فرامرز تا عکس عروسی ام من و شوهرم را دید از من درخواست شوم کرد!

شهاب به من و دختر مورد علاقه اش شک داشت / آن شب اصرار داشت که او را در خانه من است! + عکس

محکومیت خانم دکتر و 2 پزشک به خاطر مرگ زن تهرانی پس از زایمان + عکس

شب در شرکتم خوابیده بودم که المیرا یکی از کارمندان زن وارد اتاق شد!

دستورات تازه در پرونده قتل وحید مرادی / هنوز قاتل مشخص نیست! + عکس

وقتی عکس های ناجور زن زیبایم را در گروه پسران پشمالو دیدم، خشکم زد! +عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟