کشته شدن ۲۵ نیروی امنیتی در حمله طالبان به شرق افغانستان

به گزارش رکنا، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این گروه حملات گسترده‌ای را در مناطق مختلف شهرستان «جلریز» ولایت «وردک» انجام داد.

وی همچنین مدعی شد که در این حمله 25 نیروی امنیتی افغان از جمله 3 نفر از فرماندهان این نیروها کشته، 10 تن زخمی و 5 خودروی زرهی آن‌ها از بین رفت.

از سوی دیگر اما «الله‌داد فدایی» فرمانده پلیس ولایت وردک می‌گوید که در این درگیری 16 نفر از اعضای طالبان کشته شده‌اند، دو خودروی زرهی نیروهای امنیتی نیز به بمب کنارجاده‌ای برخورد کرده اما از تلفات آن اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

این رویداد در حالی رخ داده است که تیم‌‎های مذاکره‌کننده افغانستان و طالبان قرار است پس از یک وقفه 20 روزه مذاکرات را 16 دی ماه در قطر از سربگیرند.

«مسعود اندرابی» وزیر کشور افغانستان اخیراً در سنای این کشور گفته بود که پس از توافق طالبان با آمریکا در اسفند سال گذشته، این گروه برای امتیازگیری در مذاکرات دوحه، حملات را در سراسر این کشور تشدید کرده است.

«احمدضیا سراج» رئیس امنیت ملی افغانستان نیز در این باره گفت که از آغاز سال جاری تا ابتدای دی ماه بیش از 18 هزار و 200 حمله در این کشور صورت گرفته که طالبان مسئول «99 درصد» این حملات بوده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟