به گزارش رکنا، به نقل از الیوم السابع، العدوی که از چهره های سرشناس جریان سلفی(وهابی) در مصر به شمار می رود، در تازه ترین فتوای خود ضمن مخالفت با اقدام وزارت اوقاف این کشور که به منظور تدابیر پیشگیرانه جهت مبارزه با کرونا، ممنوعیت برگزاری نماز جماعت و جمعه را در مساجد صادر کرده، از مصری ها خواست در خیابان ها جمع شوند و به جماعت نماز بخوانند.

العدوی در این ویدیو می گوید: «حکام و وزراء و سکولارها اصلا دین را دوست ندارند و از هر فرصتی برای اقناع سخنان باطل خود استفاده می کنند. در هر نقطه روی زمین نماز جماعت بخوان حتی اگر در جاده باشد. زمین برای من مسجد و پاکیزه قرار داده شده است. شبهات را می گیرند و به خاطر یک احتمال نماز را ممنوع می کنند».

وزارت اوقاف مصر روز شنبه در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور و افزایش مبتلایان این ویروس در مصر، دستور تعلیق برگزاری نمازهای جماعت و جمعه، بستن همه مساجد و نمازخانه ها و اکتفا کردن به اذان در مساجد را صادر کرد.

این وزارتخانه مصری در بیانیه ای اعلام کرد: تصمیم مذکور براساس اقتضای مصلحت شرعی و ملی مبنی بر لزوم حفظ جان شهروندان اتخاذ شده است .پیش از این شیخ احمد طیب شیخ الازهر هم دستور توقف برگزاری نمازهای جماعت و جمعه را در مساجد وابسته به این مرکز صادر کرده بودبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟