به گزارش رکنا، به نقل از یورنیوز، مقامات فرانسه اعلام کردند قرنطینهٔ ۱۴ روزه در این کشور به احتمال زیاد تمدید می‌شود. کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه روز گذشته از «احمق‌»‌هایی که گله کرد که مقررات قرنطینهٔ‌ خانگی را نقض می‌کنند.

وزیر کشور فرانسه در مصاحبه با کانال ۱ رادیوی این کشور گفت:‌ «کسانی هستند که فکر می‌کنند چون قانون‌شکنی می‌کنند، قهرمانان دوران مُدرن‌اند، حال‌آنکه اینها در واقع احمق‌اند. »

روایت ایرانیان مهاجر از رفتار جهان‌اولی‌ها در روزهای کرونایی

وی همچنین یادآوری کرد که اکثر شهروندان کشورش در جریان قرنطینهٔ چند روزِ گذشته، «مسئولانه» رفتار کرده‌اند و فقط «اقلیتی» هستند که «به‌شکلی خطرناک» رفتار می‌کنند.

از سوی دیگر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه‌ نیز روز گذشته با انتقاد از رفتار برخی شهروندان که هنوز «به پارک و ساحل و سوپرمارکت‌ها هجوم می‌برند» اعلام کرد که گویا بعضی‌ها ضرورت مسأله را «نفهمیده‌اند. » وی همچنین از شرکت‌ها و ادارات کشورش خواست تا «با رعایت مقررات بهداشتی» به کار خود ادامه دهند.

قرنطینه به احتمال زیاد تمدید می‌شود

این در حالی است که برخی دیگر از مقامات فرانسه خواستار اجرای مقررات قرنطیهٔ سفت‌وسخت‌تری شده‌اند. ژانوی‌یِو شِن، مدیر آژانس بهداشت فرانسه اعلام کرد که دو تا چهار هفته قرنطینه برای پیشگیری از شیوع بیماری ضروری است.

خانم شن روز گذشته گفت:‌ «احتمالا لازم است که قرنطینه تمدید بشود. » و افزود که «نقطهٔ اوج بیماری در فرانسه احتمالا از اواسط تا اواخر ماه مه»، یعنی ۶ تا ۸ هفته بعد خواهد بود.

جریمه‌های هرچه سنگین‌تر برای خاطیان

با آنکه بیش از پنج روز از آغاز قرنطینهٔ جدی در فرانسه نمی‌گذرد اما پلیس این کشور اعلام کرد که تا کنون ۴۰۹۵ نفر را نقداً جریمه کرده است، این جدا از کسانی است که فقط تذکر شفاهی یا اخطار دریافت کرده‌اند.

مبلغ پایهٔ جریمه ۳۵ یورو تعیین شده بود که حالا به ۱۳۵ یورو رسیده و به گفتهٔ وزیر کشور فرانسه احتمال دارد تا ۳۷۵ یورو هم بالا برود.

روز پنج‌شنبه، ۸۹ تن دیگر در اثر بیماری کوید-۱۹ در فرانسه جان باختند، عددی که بیشترین شمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا، ظرف یک روز در این کشور بود.

تا کنون نزدیک به ۱۱ هزار نفر در فرانسه به ویروس کرونا متبلا شده و ۳۷۲ تن نیز در اثر بیماری نشای از این ویروس جان باخته‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟