حجم ویدیو: 2.18M | مدت زمان ویدیو: 00:00:21

به گزارش گروه حوادث رکنا، در نزاع‌های خیابانی، علاوه بر دو طرف دعوا، معمولا کسانی که در آن محل جمع شده تا اوضاع را آرام کنند یا با دوربین خود از صحنه فیلم‌برداری می‌کنند نیز آسیب می‌بینند.

طی هفته گذشته در یک نزاع جمعی خیابانی در هنگ‎کنگ، یک پاکبان که هیچ ربطی به این دعوا نداشت، درگذشت. در هنگ‌کنگ علاوه بر کسانی که در تظاهرات مردمی کشته شدند، طی یک دعوای جمعی بین  ۲۰ نفر آشوبگر ضد دولت و گروهی از محله شینگ یونگ، یک فرد ۷۰ ساله بر اثر برخورد آجر با سرش، کشته شد.

در فیلمی که از این ماجرا منتشر شده، دو گروه به دلایل نامعلوم به یک دیگر حمله‌ور شده و با سلاح‌هایی از جمله چوب و میله، با پرتاب سنگ و آجر، در پی آسیب رساندن به یکدیگر هستند. در این بین یک مرد ۷۰ ساله که با تشخیص هویت آن، مشخص شد که یک پاکبان بوده و در نزدیکی محل دعوا در حال استراحت بود، درگذشت. این فرد با دیدن دو گروه دعوا به آن‌ها نزدیک شده و شروع به فیلم‌برداری از ماجرا کرد، در این حال دو گروه تلاش می‌کنند که با پرتاب سنگ و آجر همدیگر را مصدوم کنند که در این بین یک آجر به شدت با سر پیرمرد ۷۰ ساله برخورد می‌کند و او به زمین میفتد. دو گروه دعوا بدون توجه به این فرد به دعوای خود ادامه می‌دهند و پس از درگیری، متوجه می‌شوند که پیرمرد فوت کرده است. به احتمال فراوان اگر دو طرف درگیری پس از ضربه خوردن پیرمرد، به کار خود پایان داده و زودتر او را به بیمارستان می‌رساندند، او زنده می‌ماند.با این وجود فردی که چهره خود را پوشانده بود به عنوان مجرم شناخته می‌شود که البته هویت آن هنوز مشخص نشده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟