کتک‌کاری در مجلس قانونگذاری هنگ کنگ

قانونگذاران طرفدارِ دموکراسی و اکثریت وفادار به چین در مجلس قانون گذاری هنگ کنگ به شدت درگیر شدند. بر اثر این درگیری فیزیکی چند تن از نمایندگان زخمی شدند.

طرفین در حال بررسی و بحث بر سر قانون استرداد بودند (که به موجب آن قدرت چین در هنگ کنگ توسعه می‌یابد) که درگیری میان قانونگذاران طرفدارِ دموکراسی و نمایندگان وفادار به پکن رخ داد.

هنگ کنگ به عنوان مستعمره سابق انگلیس می‌کوشد تا قوانینی تصویب کند که به موجب آن‌ها افراد مجرم شامل خارجی‌ها بدون توافقات رسمی به کشور‌ها شامل چین مسترد شوند.

تنش زمانی بالا گرفت که قانونگذاران طرفدار دموکراسی و اکثریت طرفدار پکن سعی داشتند جلسات جداگانه‌ای را در مورد این لایحه برگزار کنند.

قانونگذاران هنگ کنگ بر روی میز‌ها رفتند و با یکدیگر درگیر شدند و همچنین به هم دشنام می‌دادند. شدت زد و خورد به حدی بالا گرفت که یکی از اعضای پارلمان با برانکارد به بیمارستان منتقل شد.

مخالفان قانون استرداد و نگران از نفوذ چین می‌گویند که این قانون برخی آزادی‌های دولت شهرِ هنگ کنگ را به خطر می‌اندازد، زیرا قرار بوده است که هنگ کنگ اگرچه زیر نظر چین است، نظامی مستقل داشته باشد (دو نظام در یک کشور).برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟