در حملات تروریستی دیروز جمعه به مسجد النور و مسجدی دیگر در محله لینوود شهر کرایست چرچ نیوزیلند، دست‌کم ۴۹ نمازگزار حین اقامه نماز جمعه جان خود را از دست دادند و ده‌ها تن زخمی شدند.

بسیاری از کشور‌ها ضمن محکوم کردن این حملات، همبستگی خود را با مسلمانان اعلام کردند. در همین راستا، اندرو گریستون، یک مسیحی از شهر منچستر انگلیس به شیوه‌ای متفاوت و دلگرم کننده ضمن اعلام انزجار از اسلام ستیزان در سراسر جهان، با مسلمانان شهر خود اعلام همبستگی کرد. او روز گذشته، در حالی که پلاکارتی در دست داشت، مقابل مسجد «مدینه» در شهر لونشولم انگلیس ایستاد و نمازگزاران مسلمان را با دست نوشته خود دلگرم کرد.

روی شعارنوشته‌ای که گریستون به دست داشت نوشته شده بود: «هوای شما را هنگامی که نماز می‌خوانید، خواهم داشت.»

تصویری از گریستون و شعارنوشته‌ای که به دست داشت به سرعت در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد. بسیاری از کاربران مسیحی با تمجید از این اقدام گریستون، آن را تاثیرگذار عنوان کردند. همچنین برخی کاربران مسلمان نیز نوشتند «این تصویر بسیار دلنواز و دلنشین بود».

گریستون در توضیح این اقدام گفته بود: «زمانی که به دنبال اخبار وحشتناک حمله به مسلمانان در مسجدی در نیوزیلند به تلویزیون خیره مانده بودم، می‌خواستم حرکتی برای حمایت از مسلمانان منچستر انجام دهم.»

رسانه‌های محلی در واکنش به این حرکت گریستون نوشتند: اقدام او گرچه کوچک، اما باعث دلگرمی بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟