به گزارش گروه حوادث رکنا، طبق آمار منتشرشده افزون ‌بر 285 فقره قتل با سلاح سرد در یک سال منتهی به ماه مارس 2018 صورت گرفته که این میزان در قیاس با مدت مشابه سال قبل از آن 73 فقره بیشتر است. آخرین رکورد ثبت‌شده مربوط به سال 2008 است که در جریان آن 268 نفر در اثر حمله با سلاح سرد به قتل رسیدند.

بر اساس این گزارش، 63 درصد قربانیان سفیدپوست و یک‌چهارم سیاه‌پوست بوده‌اند که آمار قتل سیاه‌پوستان بیشترین میزان در نزدیک به 20 سال گذشته محسوب می‌شود.

دیانا فاوست از موسسه خیریه حمایت از قربانیان این آمار را عمیقاً نگران‌کننده خواند و عنوان کرد که این افزایش در تغییر فرهنگ جوانان انگلیسی ریشه دارد.

آمار جرم و جنایت، چاقوکشی، قتل و دزدی در انگلیس طی سه سال گذشته به‌شدت افزایش داشته و نگرانی‌های جدی را در حوزه امنیت داخلی این کشور ایجاد کرده است.

هرچند دولت انگلیس ادعا می‌کند که تمهیدات ویژه‌ای را در جهت بهبود وضعیت امنیت داخلی این کشور صورت داده اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که تغییرات یادشده تأثیری بر جلوگیری از روند افزایشی جرم و جنایت در این کشور نداشته است.

کارشناسان انگلیسی بر این باورند که رأی مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا، اصلی‌ترین عامل افزایش جرم و جنایت در این کشور به شمار می‌رود. بااین‌حال دولت محافظه‌کار «ترزا می» نخست‌وزیر، درصدد است تا برای کاهش بودجه، تعداد افسران پلیس را کاهش دهد.

رئیس پلیس لندن اذعان داشته است که سیاست ریاضت اقتصادی « می» در دوران تصدی وزارت کشور تاکنون، عامل اصلی افزایش جرم و جنایت در پایتخت این کشور بوده است. «می» در سال 2012 و در کابینه دیوید کامرون به‌عنوان وزیر کشور بریتانیا انتخاب شد. او در سال 2016 به نخست‌وزیری رسید و سیاست ریاضتی کامرون را ادامه داده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟