دادگاه نظامی نوار غزه وابسته به وزارت امور داخلی این منطقه امروز (دوشنبه) احکام قضایی 14 نفر که برای رژیم صهیونیستی جاسوسی می‌کرده‌‌اند، صادر کرد و حکم شش نفر از این متهمان اعدام execution است .

سخنگوی وزارت امور داخلی امور غزه طی کنفرانسی مطبوعاتی در نوار غزه اعلام کرد این احکام پیامی واضح به مزدوران رژیم اشغالگر مبنی بر این است که پایان همه آنها اینجاست و راه فراری وجود ندارد.

البزم ادامه داد دستگاه‌های امنیتی دستاوردهای مهمی داشته‌اند، موفق شده‌اند عرصه را بر مزدوران رژیم اشغالگر تنگ و ضربه‌های امنیتی مکرری به آنها وارد کنند؛ علاوه اینکه عملیات امنیتی راکه تل‌آویو برای اجرای آن در نوار غزه برنامه‌ریزی کرده بود، ناکام بگذارند.

وی تصریح کرد حمایت از مقاومت، هدفی ثابت برای وزارت داخلی نوار غزه خواهد بود و آن را ادامه خواهد داد.

البزم سپس گفت: مزدوران باید بدانند که رژیم اشغالگر نخواهد توانست از آنها حمایت کند و دست‌های عدالت و قانون Law هر کجا باشند، آنها را دنبال خواهد کرد.

«ناصر سلیمان» رئیس کمیته قضایی نظامی در نوار غزه نیز در این کنفرانس خبری اعلام کرد: درباره تبعات جرم Crime جاسوسی و حکم آن هشدار می‌دهیم، ماده 131 از قانون مجازات‌های نظامی مصوبه 1997 می‌گوید کسی که برای رژیم اشغالگر جاسوسی یا تلاش به جاسوسی کند یا هر تلاش دیگری برای برقراری تماس با این رژیم از طریق ابزارهای ارتباط جمعی انجام دهد، حکمش اعدام است.

چه کسانی به اعدام محکوم شدند؟

متهم «علی.ش.ع» (48 ساله) که بر اساس ماده 131 به اتهام جاسوسی برای دشمن به اعدام محکوم شد. وی از سال 2000 با عبور از گذرگاه «بیت حانون» برای کار در فلسطین اشغالی، با دستگاه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کرده و اطلاعاتی درباره اعضای مقاومت، محل اقامت آنها و نیز و وسایل حمل و نقلشان در اختیار این رژیم گذاشته است؛ متهم همچنین اطلاعاتی درباره کارگاه‌هایی در نوار غزه به تل آویو تحویل داده که طی هدف قرار داده شدن آنها، بسیاری به شهادت رسیده‌اند.

متهم «بسام.م.ج» (52 ساله) که به اعدام با شلیک گلوله محکوم شده، از سال 2004 با دستگاه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی از طریق تلفن همراه در ارتباط بوده و اطلاعاتی درباره همسایگانش و اعضای مقاومت، تحرکات و مکان اقامت آنها و نیز تونل‌های نظامی و اماکن نگهدای موشک در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده است؛ بسیاری از این اماکن توسط رژیم صهیونیستی هدف قرار داده شده و تعدادی به شهادت رسیده‌اند.

متهم «ابراهیم. ا. ع» (29 ساله) که به اعدام با طناب دار محکوم شده، از سال 2014 و با تماس تلفنی زنی که ادعا می‌کرده با جمیعت‌های خیریه کار می‌کند،‌جذب دستگاه‌ جاسوسی رژیم صهیونیستی شده است. وی نیز اطلاعاتی درباره اعضای مقاومت، محل اقامت و پایگاه‌های مقاومت تحویل تل‌آویو داده و علاوه بر آن اطلاعاتی درباره واحد کماندوهای «القسام» (معروف به قورباغه های انسانی) نیز در اختیار صهیونیست‌ها قرار داده است ؛ در نتیجه عملکرد وی بسیاری از منازل و مناطق دیگر هدف قرار داد شده و چندین نفر به شهادت رسیده‌‌اند.

متهم فراری زن «آمال. م.م» (55 ساله) از اراضی اشغالی 1948 که به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شده است؛ وی پسر خواهرش «ادهم. ز.ی» را در سال 2008 به خدمت دستگاه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی درآورد.

متهم «محمد.ا.ل» (32 ساله) که به اعدام با طناب دار محکوم شده، از سال 2010 و از طریق یک زن جذب دستگاه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی شد. این زن ادعا کرده بود وکیل شرکت صادرات و واردات است و بعدا مشخص شد از اعضای دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است. متهم مذکور اطلاعات امنیتی درباره اعضای مقاومت، محل اقامت، شماره تلفن، ابزار حمل و نقل آنها و دیگر اماکن نظامی در اختیار صهیونیست‌ها قرار داده و هدف قرار داده شدن اماکن مذکور چندین شهید بر جای گذاشته است.

متهم «اکرم.م.ع» (42 ساله) هم به اعدام با طناب دار محکوم شده، او از سال 2016 و از طریق فیسبوک جذب دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی شده، مبالغ مالی را به بهانه کمک‌های انسانی از محلی ناشناس دریافت کرده و بعدا مشخص شده طرف مذکور یک افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است.

حکم حبس با اعمال شاقه برای متهمان دیگر

بر اساس این گزارش، هشت متهم دیگر هم به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی به حبس با اعمال شاقه از 15 سال تا شش سال محکوم شده‌اند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟