به گزارش رکنا، بررسی‌ها حاکی از آن است که کیسه هوای میانی هیوندا می‌تواند نقش بسیار موثری در کاهش آسیب‌های وارد به راننده و سایر سرنشینان خودرو در مواقع اضطراری و لحظات تصادفات داشته باشد. این کیسه هوا با قرارگیری در محلی مناسب به می‌تواند ایمنی خودروها را تا حد زیادی افزایش دهد.

طبق آمار منتشر شده از سوی اتحادیه ایمنی رانندگی اروپا، بیش از ۴۵ درصد آسیب‌های حوادث رانندگی در داخل کابین خودرو به علت برخورد راننده و دیگر سرنشین قسمت جلو اتومبیل در اثر برخورد با افراد با یکدیگر یا با بخش‌های مستحکم و سخت میانی خودرو رخ می‌دهد. هیوندا با در نظر گرفتن این موضوع روشی ابتکاری و هوشمندانه را برای کاهش صدمات وارده به سرنشینان در پیش گرفته است. این شرکت خودروسازی کره‌ای با تعبیه کیسه هوایی مخصوص در کنسول میانی قسمت جلو کابین خودرو تا ۸۰ درصد احتمال آسیب‌های جدی و منجر به مرگ را در تصادفات کاهش می‌دهد.

با وجود اینکه کیسه هوای جدید هیوندا به مجموعه کیسه‌های هوای اتومبیل اضافه شده است و احتمالا باید وزن خودرو را افزایش دهد ولی فناوری جدید هیوندا حتی وزن کیسه‌های هوای موجود در اتومبیل را تا میزان قابل توجهی کاهش داده است و به جای اضافه شدن به وزن کلی خودرو، وزن را پایین‌تر نیز آورده است.

یکی از مدیران ارشد هیوندا گفت: "سیستم کیسه هوای جدید، تنها بخش از تلاش مهندسان هیوندا برای ارتقاء ضربی ایمنی خودرو است و ما تلاش خود را با سرعت ادامه می‎‌دهیم و به دنبال کسب نتایجی بهتر در هرچه ایمن‌تر سازی فضای داخل اتومبیل هستیم."

در حالی که بسیاری از خودروسازان مطرح جهان به طور گسترده‌ای به دنبال تولید و توسعه خودروهای خودران خود هستند، توجه به ایمنی و پیگیری راهکارهایی برای جلوگیری از آسیب به رانندگان در تصادفات باید در اولویت کاری صنایع خودروسازی قرار گیرد و حتی اتومبیل‌های خودران نیز که دارای سیستم‌های هوشمند هستند نیز باید به پیشرفته‌ترین سیستم‌های ایمنی مجهز گردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟