کدخبر: 387499 ارسال پرینت 62

رکنا: پارسا پیروزفر نمایش «یک روز تابستانی» را تیر و مرداد سال جاری در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می برد.

پارسا پیروزفر در تجربه سابقش در ایرانشهر موفقیت مالی عجیبی رقم زد. او در دور نخست اجرای تک‌نفره‌اش موفق شد در 47 اجرا پذیرای 10 هزار و 747مخاطب باشد تا به رقم فروش 349 میلیون و 400 هزار تومان بوده است.

در حالی که ایرانشهر در یک بازه تابستانی دچار ریزش مخاطب می‌شود، پارسا پیروزفر در یک بازه محدود بار دیگر نمایش «ماتریوشکا» را روی صحنه می‌برد تا طی 13 اجرا مبلغ 119 میلیون و 575 هزار تومان فروش گیشه داشته باشد. فروش «ماتریوشکا» در ایرانشهر در کل به رقم 495 میلیون و 975 هزار تومان می‌رسد تا به نوعی رکوردی برای یک نمایش تک‌نفره به حساب آید.

اکنون قرار است پیروزفر برای بار دیگر به سراغ متنی از مروژک رود. او پیش از این «بر پهنه دریا» مروژک را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برده بود.

نمایشنامه «یک روز تابستانی» نوشته اسواوُمیر مرُژک نمایشنامه‌نویس لهستانی است که توسط پارسا پیروزفر و سپیده خسروجاه به فارسی ترجمه شده است.

در این اثر نمایشی رضا بهبودی، پارسا پیروزفر و سوگل قلاتیان به ایفای نقش می‌پردازند. سیامک احصایی طراح صحنه، گلناز گلشن طراح لباس و نورالدین حیدری ماهر مجری طرح این اثر نمایشی هستند.

«یک روز تابستانی» قرار است تیر و مرداد سال جاری در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها