پیش بینی بورس فردا یکشنبه 2 آذر ماه 99

بورس / در این خصوص گفتگوی کوتاه رکنا با همایون دارابی ، کارشناس بازار سرمایه و عضو انجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه ای را بخوانید:

دارابی درخصوص وضعیت بورس فردا گفت: بازار در حال یک بازگشت است. این بازگشت هم به دلیل ارزندگی قیمت ها و همچنین نتایج سیاسی که از انتخابات آمریکا حاصل شد، بازارهای موازی از جمله دلار ، سکه ، خودرو و ساختمان را دچار یک رکود و کاهش قیمت کرد.

وی افزود: در حال حاضر نقدینگی به سمت بورس برگشته است. اگر چه پتانسیل برای رشد بیشتر در بازار بورس وجود دارد، اما برخی نگرانی ها هم همچنان وجود دارد. قول بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بین بانکی مساله مهمی است . میزان پایبندی و تحقق این قول بسیار برای بازار حیاتی است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت: همچنین نگرانی هایی در مورد دستورالعمل فولادی که دولت منتشر کرده است از یک طرف و تداوم قیمت گذاری دستوری برخی از کالاها از جمله خودرو از طرف دیگر ، برای بازار آزاردهنده است.

وضعیت بورس فردا

دارابی در آخر افزود: در حال حاضر امیدواریم. با تزریق نقدینگی افراد حقیقی به بازار حجم معاملات خوب شده است. ارزندگی قیمت ها و دلار نیمایی در سطح قابل قبولی باقی مانده است. در این صورت بازار می تواند به رشد خود ادامه دهد. هرچند ممکن است فردا به دلیل حجم بالای معاملات امروز ، یک بازار متعادل یا ضعیفی را شاهد باشیم . اما دور نمای بازار تا پایان سال مثبت است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟