به گزارش رکنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: برخی از خدمات ما شبانه روزی هستند. در برخی از بخش ها ارائه خدمات به صورت مستقیم انجام نمی شود. برای جلوگیری از نیاز القایی و ایجاد عدالت در توزیع منابع، با اجماع نخبگان پرستاری و اقتصاد سلامت در وزارت بهداشت مدل DRG به عنوان مدل اجرای پرداخت حقوق تعیین شده است. در روش پرداخت حقوق بر اساس DRG، تعرفه ها بر اساس تشخیص بیماری پرداخت می شوند.

به گفته او ردیف بودجه تعرفه گذاری خدمات پرستاری در وزارت بهداشت تعیین شده است.

او گفت: پنج هزار میلیارد تومان به علاوه هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان از قبل توزیع شده بود. مجموعا شش هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان اعتبار تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که شامل همکاران ما در بخش های دولتی، خصوصی، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح شده است و در حدود ۲٠٠ هزار پرستار مشمول این طرح خواهند شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: حدود ۱۴ سال برای اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری صبر کردیم و فرصت برای ویرایش خواهیم داشت. در سال جاری که تعرفه گذاری خدمات پرستاری عملیاتی شود، برای ویرایش و رفع نواقص و مشکلات آن زمان خواهیم داشت.

عبادی گفت: به مدل سریع سرویس پرداخت انتقادهایی وارد شده است که بر اساس این مدل احتمالا تحت تاثیر نیازهای القایی قرار بگیرند و خدماتی به آن ها ارائه شود که الزام نداشته و در اولویت بیماران نباشند.

او گفت: نظام های پرداخت در پزشکی دارای مدل های مختلفی هستند که یکی از آن ها سرویس سریع است که بر اساس رویه جزئیات تعرفه پرداختی حساب می شود.

کدخبر: 789058
آیا این خبر مفید بود؟