جهانپور: مینو محرز هیچ سمتی در ستاد ملی کرونا و کمیته های وابسته به آن ندارد

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که دکتر مینو محرز هیچ سمتی در ستاد کرونا و کمیته‌های وابسته به این ستاد ندارد و مسئولیت اظهارات ایشان با شخص خودشان است. کیانوش جهانپور در حالی این اظهارات را مطرح کرده است که مینو محرز تا پیش از این به عنوان عضو کمیته ملی ستاد ملی مقابله با کرونا شناخته می شد و حتی از علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران نیز در همین خصوص حکم دریافت کرده بود. تنش ها بین وزارت بهداشت و دکتر مینو محرز به این دلیل بالا گرفته است که روز گذشته دکتر مینو محرز اعلام کرد طرف کوبایی حاضر به تحویل دادن واکسن تولید مشترک ایران و کوبا به کشورمان نیست. کیانوش جهانپور اما بلافاصله در گفت و گو با رکنا به این اظهارات واکنش نشان داد و ضمن اعلام این خبر که واکسن تولید مشترک ایران و کوبا به زودی در کشور توزیع می شود، اظهارات مینو محرز را مغرضانه و بی اساس خواند.

به گزارش رکنا، دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره اظهارات دکتر مینو محرز مبنی بر منتفی شدن واکسن تولید مشترک ایران و کوبا گفت: سرکار خانم دکتر مینو محرز هیچ سمتی در ستاد ملی کرونا و کمیته های کشوری وابسته به این ستاد ندارند و اظهارات ایشان از جایگاه عضو ستاد کرونا که متاسفانه در برخی رسانه ها مطرح شده است و مکرر از دکتر محرز به عنوان عضو ستاد کرونا یا عضو کمیته علمی کرونا نام می برند، درست نیست و ایشان هیچگونه سمتی در ستاد ملی کرونا ندارند.

وی اظهارکرد: بر این اساس مسوولیت اظهاراتشان با شخص خودشان است و اظهاراتشان شخصی است. متاسفانه مکرر در ماه های گذشته موارد متناقض و اظهارات و موضع گیری های غیر علمی، غیر فنی و بدون پایه و اساس از ایشان درباره واکسن ها اعم از واکسن های وارداتی و تولید داخلی مطرح شده که طبیعتا مسوولیت این اظهارات یا شخص دکتر محرز است.

جهانپورتاکید کرد: خانم دکتر مینو محرز هیچگونه سمتی در ستاد ملی کرونا و کمیته های وابسته به ستاد ملی کرونا ندارند.

آیا این خبر مفید بود؟