بیمارستان مسیح دانشوری، مرکز ارجاع کرونا در منطقه مدیترانه شرقی شد

بیمارستان مسیح دانشوری به مرکز ارجاع کرونا در منطقه مدیترانه شرقی تبدیل شد. این بیمارستان مهمترین مرکز درمان بیماران مبتلا به کرونا در کشور محسوب می شود. اکنون با اوج گرفتن موج پنجم کرونا در ایران، بیمارستان مسیح دانشوری مملو از بیماران مبتلا به کرونا شده است. البته امکانات درمانی مربوط به بیماران کرونا در مسیح دانشوری در سطح منطقه کم نظیر تلقی می شود.

به گزارش رکنا، علی اکبر ولایتی، رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در این زمینه گفت: این مرکز در گذشته برای مدت ۲۰ سال به عنوان مرکز همکاری های سل منطقه ای بوده است که با توجه به تعداد ارجاعات بیماران کووید - ۱۹ به این مرکز در زمینه درمان و آموزش تا سال ۲۰۲۴، به عنوان مرکز همکاریهای سل و کووید ۱۹ نیز شناخته شد.

بر اساس این گزارش، مقالات چاپ شده در زمینه کووید - ۱۹ در این مرکز ۳۰۸ عنوان می باشد که در مجلات معتبر جهانی به چاپ رسیده است و همچنین طرح های مرتبط با کرونا ۲۴۸ عنوان و طرح کارازمایی بالینی ۶۷ مقاله می باشد.

همچنین طرح های پایان یافته در یک سال و نیم مرتبط با کرونا تعداد ۱۸۳ عنوان است ضمن ان که در این دوره یکی از مجلات این مرکز آی اس آی دریافت نموده و در همین مجله تخصصی نیز یک ویژه نامه برای کوید چاپ شده که بیش از ۶۸۰۰۰ دانلود داشته است.

درمان و آموزش در بیمارستان مسیح دانشوری به علت کیفیت بالا مورد توجه سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته و به عنوان الگو، مورد تبعیت جهانی است.

آیا این خبر مفید بود؟