درباره ساختمان های هوشمند بیشتر بدانید.

 

وقتی در مورد یک شی برای استفاده روزانه صحبت می کنیم که اصطلاح هوشمند را دارد، بلافاصله به چیزهایی فکر می کنیم که زندگی روزمره ما را آسان می کند و فناوری هایی را در خود جای می دهد که به ما کمک می کند کارها را سریعتر انجام دهیم، به همین دلیل است که ما در حال حاضر از بسیاری جهات با این اصطلاح صحبت می کنیم. مانند تلویزیون، تلفن، یخچال و اخیراً آن را حتی در ساختمان ها نیز پیدا می کنیم. 

در شهرهای بزرگ، ساختمان‌های بیشتری دیده می‌شوند که در آن‌ها اصطلاح « هوشمندسازی ساختمان » را می‌شنویم و گاهی تصور اینکه چگونه یک سازه بتنی و فلزی می‌تواند فرآیندهای فناوری را در خود جای دهد، برای ما دشوار است، بنابراین در زیر کمی در مورد این فناوری‌های جدید صحبت خواهیم کرد. در زمینه ساخت و ساز 

درباره هوشمندسازی ساختمان بیشتر بدانید

ساختمان هوشمند

این ساختمان ها دارای تجهیزات کاملاً پیشرفته، با پیشرفت در هر یک از سیستم های خود، طراحی های نوآورانه و فن آوری روز هستند که هر روز با تسهیل امور روزمره، اطمینان از استفاده صحیح از امکانات، به ساکنان خود کمک می کنند و در نتیجه یک سیستم کاملاً کنترل شده و کنترل شده ایجاد می کنند. تفریحی برای هر کسی که در این مجتمع ها باشد.

برخی از ویژگی های این سازه ها این است که در داخل به طور کلی می توان پیشرفت هایی در تهویه مطبوع، روشنایی، برق، امنیت، مخابرات، چند رسانه ای، فناوری اطلاعات، کنترل دسترسی پیدا کرد که به کاربران خود امکان مدیریت و کنترل خودکار تری را می دهد.

اطلاعات جمع آوری شده از مستاجرین برای عملکرد صحیح وظایف خاص کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که در طول هر عملیات یک رکورد بهینه برای اتصال تعداد زیادی از زیر سیستم ها و حفظ یک رابطه واضح در عملکردها و شرایط عمومی سازه ها وجود دارد.

این ویژگی ها علیرغم اینکه ساختمان هایی با سیستم های نوآورانه در داخل، طراحی عالی و ساختاری مستحکم، مقرون به صرفه، استفاده آسان و راحت هستند، با دستیابی به هدف اصلی مراقبت از محیط زیست با کمک فناوری با استفاده بهینه، باعث صرفه جویی بیشتر می شوند. انرژی و منابع در این ساخت و سازها.

به همین دلیل این مجتمع ها باید در مصرف کارآمد باشند و دارای سیستم های صرفه جویی در مصرف آب و انرژی باشند که جریان مصرفی را کنترل و تنظیم کنند به گونه ای که به طور مستمر در حال جمع آوری اطلاعات انرژی مصرفی هستند که باید در سیستم های کنترلی آنها ادغام شود. باید به طور کامل در سیستم های ساختمان ادغام شود و بخشی از آن باشد.

برای این کار، ساختمان‌ها باید کاملاً خودکار باشند تا عملکرد آنها به صورت الکترونیکی بهینه شود. به نوبه خود، اعتماد به این مجموعه ها یکی از نقاط قوت آن است که همگی مجهز به نوآورانه ترین سیستم های امنیتی هستند، برای اجرای تغییرات مداوم تکنولوژیکی سازگار هستند، همچنین آماده ارگونومی هستند و در نتیجه راحتی را تضمین می کنند. از آنجایی که یکی از اهداف آن آسان کردن زندگی برای ساکنان آن است.

ساختار این ساختمان‌ها با بهینه‌سازی مصالح ساختمانی، ارتباط بین مناطق، جهت‌گیری بین فضاهای نهایی، مبلمان و زیبایی‌شناسی، مقاومت و عملکرد را به طور موثر بهبود می‌بخشد، بنابراین تعادل کاملی بین فناوری، معماری، طراحی و ساخت ایجاد می‌کند و به کاربران کمک می‌کند تا در راحتی حسی ثابت باشند. .

این مجتمع ها با استفاده از تکنیک های موجود از منابع استفاده می کنند که عبارتند از:

  • زیرساخت دیجیتال: این منبع می گوید که یک زیرساخت خوب تصمیمات بد را کاهش می دهد و هر فرآیند را بهبود می بخشد.
  • نظارت از راه دور: سیستم هشداری که دارای فناوری تشخیص ورود غیرمجاز است.
  • سیستم های خودکار: هدف آنها افزایش تولید، بهینه سازی زمان و هزینه ها است.
  • اندازه گیری بهره وری انرژی: منطقی کردن منابع، عمدتاً برق.

ساختمان هوشمند چیست؟ 

ساختمان‌های هوشمند سازه‌هایی هستند که از عناصر طراحی خود ترکیب می‌شوند که آن را برای ساکنان آن کاربردی‌تر می‌کنند، زیرا دارای عناصری هستند که برخی از فرآیندها را خودکار می‌کنند و عواملی مانند صرفه‌جویی در انرژی و ترکیب استفاده از منابع طبیعی را در نظر می‌گیرند. که به آن هوشمندسازی ساختمان هم می گویند.

همه این ویژگی‌ها مزایای امنیتی و همچنین راحتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، زیرا فرآیندهای خودکار به تسهیل و بهینه‌سازی استفاده از منابع در یک ساختمان کمک می‌کنند. 

این ساختمان ها چهار ویژگی اصلی را در نظر می گیرند:

  • ساختار: در نظر گرفته می‌شود که باید عناصر معماری وجود داشته باشد که ساخت این ساختمان‌ها را تسهیل کند، بنابراین سقف‌های بلند، اتصالات بین راهروها یا فضاها، از جمله مواردی که به بهبود نحوه تعامل کاربران با محیط کمک می‌کند. 
  • سیستم ها: گنجاندن سیستم ها به کاربران کمک می کند تا تجربه کارآمدتری داشته باشند.در این زمینه جنبه هایی مانند روشنایی مکان، تهویه مطبوع، استفاده از فاضلاب، پله های خودکار و سایر عوامل در نظر گرفته می شود. 
  • خدمات: مهم است که کاربران فضاها و جنبه هایی داشته باشند که به انجام کارآمدتر کارشان کمک کند، به همین دلیل است که این ساختمان ها دارای خدمات اینترنتی، تلفن، نظارت 24 ساعته، تجهیزات کامپیوتری و همچنین فضاهایی هستند که مردم می توانند کارهای خود را انجام دهند. کار به عنوان مناطق راحت، اتاق جلسات، اتاق کنفرانس ویدئویی، در میان فضاهای دیگر. 
  • مدیریت: برای ساختمان های هوشمند، عامل انسانی یک جنبه مهم است، زیرا آنها به تمام تدارکات داخل ساختمان کمک می کنند و از اولین تماس در پذیرش، نظارت در محل، موجودی برداری، تمیز کردن و غیره کمک می کنند که به حفظ و نگهداری کمک می کند. همه چیز به ترتیب 

چه ساختمان های هوشمندی در جهان وجود دارد؟

در جهان ساختمان‌های متعددی وجود دارد که سیستم هوشمند ساختمان  را در حوزه‌های مختلف خود ادغام کرده‌اند و حتی انجمن ساختمان‌های هوشمند و پایدار مکزیکی وجود دارد که گروهی از شرکت‌ها هستند که هدفشان حفظ محیط زیست از طریق استفاده از فناوری‌ها است. که پایدار و تجدید پذیر هستند. 

برج bbva 

این برج دارای گواهینامه طلایی LEED است، به این معنی که دارای فضاهایی است که به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است، دارای سیستم های استفاده از منابع مانند کاهش مصرف انرژی و مصرف آب، همچنین دارای سیستم های حفاظتی در هنگام حوادث مانند آتش سوزی یا زلزله است. ، همچنین هر سه طبقه دارای باغچه های عمودی است. 

میدان کارسو 

ویژگی این ساختمان داشتن سیستم هایی برای استفاده از انرژی و ساختاری است که امکان بهره برداری موثر از فضاها و همچنین تصفیه مناسب فاضلاب برای استفاده مجدد از آن را در سرتاسر محل ممکن می سازد، یکی دیگر از مزایای این ساختمان است. مکان این است که دارای فضای سبز و همچنین فضاهایی با نور طبیعی است که به کاهش استفاده از نور مصنوعی کمک می کند. 

 

کدخبر: 877846
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟