اخبار ورزشی چیست؟ اخبار ورزشی به چند دسته تقسیم می شود

اخبار ورزشی نیز از آن دسته خبرهایی است که نظر افراد بسیاری را به خود جلب نموده و دارای طرفداران بسیاری می باشند. خبرها به حدی جایگاه ویژه ای در زندگی مردم پیدا کرده اند که خیلی از مردم به دنبال کردن حوزه های مختلف خبری مانند ورزشی، علمی، هنری، فرهنگی و ... اعتیاد پیدا کرده اند و اگر فقط چند روزی از آن ها اطلاعی نداشته باشند دچار اضطراب و نگرانی خواهند شد. این موضوع نشان می دهد که اخبار ورزشی چقدر برای مخاطبان اهمیت دارد.

موضوعات اخبار ورزشی

اخبار ورزشی موضوعات مختلفی را در حوزه ورزش تحت پوشش قرار می دهد که می تواند برای طرفداران ورزش بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. از جمله این اخبار می توان به زمان برگزاری مسابقات ورزشی، اعلام نتایج مسابقات، پخش زنده مسابقات، حوادث و اتفاقات رخ داده شده در حوزه ورزش، مصاحبه و گفت و گو با ورزش کاران، تجزیه و تحلیل و ارزیابی انواع رشته های ورزشی و پیشرفت و آینده آن ها و ... اشاره نمود.

خبر ورزشی از چه اجزا و ارکانی تشکیل شده است؟

اخبار ورزشی متشکل از چند بخش زیر هستند.

 • خلاصه اخبار

 معمولا در ابتدای هر خبر ورزشی یک دقیقه ابتدایی خلاصه خبر بیان می شود. در خلاصه اخبارمهم ترین موضوعات و تیترهای خبر جهت آشنایی مخاطب با محتوای آن شرح داده می شود.

 • مشروح اخبار

بر خلاف خلاصه خبر در این بخش خبر ورزشی به طور کامل همراه با جزئیات بیان می شود.

 • گزارش خبری

معمولا 5 دقیقه پایانی خبر به گزارش خبری اختصاص داده می شود و خبرنگاران نظر شهروندان را در رابطه با نتایج رویداد یا مسابقه و ...می پرسند  و نظرات و پیشنهادات دریافتی را منتشر می کنند.

انواع خبر ورزشی

خبرهای ورزشی با توجه به نوع تولید آن ها دارای انواع مختلفی هستند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

 • خبرهای پوششی: این خبرها از طریق خبرنگارانی که به یک رویداد یا مسابقه اعزام می شوند تولید و منتشر می گردد.
 • پیش خبر: اینگونه خبرها حاوی اطلاعاتی هستند که از برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی در آینده ای نزدیک خبر می دهند. به عنوان مثال مسابقات جام جهانی سال 2021 در کدام کشور برگزار می شود.
 • خبر کوتاه: در خبرهای ورزشی کوتاه که تیتر روزانه اکثر وب سایت ها و روزنامه های ورزشی هستند در کوتاه ترین زمان ممکن مهم ترین و بیشترین اطلاعات رویداد و مسابقات ورزشی بیان می شود و علاقمندان به ورزش می توانند به راحتی از جدیدترین اخبار حوزه مورد علاقه خود اطلاع یابند.

چند مورد از اخبار ورزشی

وب سایت ها و کانال های ورزشی و همچنین روزنامه ها روزانه تیترهای ورزشی داغ و دسته اولی را منتشر می کنند که برای دنبال کنندگان آن ها و علاقمندان به ورزش می تواند بسیار مهم و جذاب باشد. از جمله خبرهای ورزشی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • نتایج بازی های دوستانه فوتسال
 • لاپورتا از احتمال بازگشت مسی خبر داد
 • مدال آورترین استان های ایران در 3 دوره اخیر المپیک
 • مرگ فوتبالیست فرانسوی که 40 سال در کما بود
 • و ...

همانطور که مشاهده می کنید تیترهای اخبار ورزشی می تواند حاوی موضوعات مختلفی باشد و اخبار و رویدادهای ورزشی ایران و سایر نقاط جهان را تحت پوشش قرارد دهد. به همین دلیل دوست داران ورزش همواره اخبار ورزشی را دنبال می کنند تا از جدید ترین رویدادها و مسائل دنیای ورزش مطلع شوند.

سریع ترین راه دست یابی به اخبار ورزشی

پلتفرم های مختلفی به انتشار و اشتراک گذاری جدید ترین اخبار و رویدادهای ورزشی می پردازند که از جمله آن ها می توان به تلویزیون، رادیو، روزناه، مجلات و هفته نامه های ورزشی، وب سایت های اینترنتی و کانال های خبری و ... اشاره نمود. اما در این میان با توجه به توسعه و گسترش تکنولوژی و حضور اکثریت افراد جامعه در فضای مجازی وب سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی در کوتاه ترین زمان ممکن خبرهای دنیای ورزش را تحت پوشش قرار می دهند و علاقمندان به ورزش می توانند به آسانی و در سریع ترین زمان ممکن با مراجعه به آن ها به آخرین خبرهای ورزشی دسترسی داشته باشند و حوادث پیرامون ورزش مورد علاقه خود را دنبال نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟