آیا تا به حال به خرید بیت کوین فکر کرده‌اید؟

اگر تا به حال نام ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین به گوشتان رسیده و به آن توجه نداشته‌اید و یا بار اول است که این نام را می‌شنوید، پس بهتر است تا پایان این نوشتار با ما همراه شوید. تا بدانید ارز دیجیتالی به چه معناست و بیت کوین دقیقاً چیست و چه کارهایی را با آن می‌توانیم انجام دهیم.

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

بیت کوین اولین نسل از ارزهای دیجیتالی به شمار می‌رود که توسط یک سازنده ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاماتو که تاکنون نیز مشخص نشده که دقیقا این سازنده کیست و کجا زندگی کرده است، به دنیای دیجیتال معرفی شد. با خرید بیت کوین شما ارزهای دیجیتالی را خریداری می‌کنید و می‌توانید از طریق آن به سراسر کره زمین ارز انتقال دهید و یا خرید و فروش دیجیتالی داشته باشید و یا سرمایه‌گذاری کنید. در واقع خرید بیت کوین همان داشتن پول های کاغذی اما در دنیای دیجیتال است. البته تفاوت‌های بسیاری دارند که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • هنگام خرید بیتکوین متوجه می‌شوید که این ارز دیجیتالی هیچ پشتوانه‌ای توسط دولت‌ها، سازمان‌ها و یا گروه و فردی ندارد. یعنی امورات سیاسی دولت‌ها و یا نوسانات بازارهای پولی و یا نابرابری‌های عرضه تقاضا و عرضه در دنیای واقعی بر روی آن تأثیر گذار نیست.
  • در شبکه خرید بیت کوین سه گروه ماینرها و یا استخراج کنندگان، توسعه دهندگان و کسانی که دواطلبانه نرم افزار بیت کوین را بهبود و به روز رسانی می‌کنند و نهایتاً نودها و دستگاه‌هایی که به شبکه متصل شده‌اند.
  • یک سری قوانین به صورت کدهای برنامه نویسی شده وجود دارد که برای خرید بیتکوین باید آن‌ها را بپذیرید تا وارد شبکه بیت کوین شوید.
  • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتالی این است که غیرمتمرکز هستند. یعنی هیچ کس و یا هیچ نهاد و سازمانی در رأس قدرت آن نیست. بلکه قدرت به طور مساوی بین افراد شبکه بیت کوین تقسیم شده است.
  • بیت کوین بر روی فناوری بلاک چین پیاده شده است. یعنی شما هنگام پذیریش قوانین از طریق این بلاک چین، تمام تراکنش‌های افراد در شبکه، بدون شناسایی هویت آن‌ها برای هم قابل تشخیص و پیگیری می‌باشد.
  • مزیت بلاک چین وغیرمتمرکز بودن این است که امکان جعل شدن و یا دزدی در این حوزه وجود ندارد.
  • این شفافیت هنگام خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتالی است که اعتماد را به وجود می‌آورد.
  • یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار بارز بیت کوین این است که ماینرها با دستگاه‌ها وفناورهای بسیار پیشرفته، فقط تا 21 میلیون واحد می‌توانند استخراج کنند. چرا که فقط 21 میلیون واحد استخراج بیت کوین امکان پذیر است. همین امر باعث شده که سرمایه گذاران بسیاری از تمام دنیا با خرید بیت کوین بر روی این کوه طلا سرمایه گذاری کنند.
  • و در آخر اینکه هنگام خرید بیت کوین به شبکه ارزهای دیجیتالی وصل می‌شوید که به راحتی می‌توانید تمام امورات انتقال ارز و سرمایه گذاری را بدون دخالت هیچ واسطه‌ای و بدون هیج هزینه اضافه‌ای انجام دهید. حتی در این حوزه خرید و فروش دیجیتالی نیز داشته باشید.

خرید اتریوم

خرید اتریوم

اتریوم دومین نسل از ارزهای دییجتالی است که در سال 2015 به سرپرستی یک جوان 23 ساله روسی به دنیای دیجیتال معرفی شد. با دیجیتالی شدن امورات زندگی به حتم ارزهای دیجیتال هر روزه جایگاه خود را در میان ما انسان‌ها باز می‌کنند تا زمانی که به صورت کامل پول کاغذی را از عرصه اقتصاد حذف کنند.

با خرید اتریوم متوجه می‌شوید که اتریوم نیز بر روی فناوری بلاک چین پیاده شده است تا مسیر پیگیری تراکنش‌های مالی به صورت واضح برای همه افراد مشخص باشد. اما با وجود شباهت‌های بسیار اتریوم با بیت کوین یک تفاوت اساسی در این میان وجود دارد. هنگامی که شما اقدام به خرید بیت کوین می کنید فقط انتقالات پولی و سرمایه گذاری را می‌توانید انجام دهید. اما با خرید اتریوم شما تمام امورات مالی خود را می‌توانید پوششش دهید.

در واقع اتریوم یک ارز دیجیتالی است که به وسیله قراردادهای هوشمند اجرا شده  بروی پلتفرم اصلی اتریوم همراه است. شما ابتدا کیف پول اتریوم خود را از طریق وبسایت ایجاد می‌کنید و سپس اقدام به خرید اتریوم می‌نمایید. اتریوم ‌ای خریداری شده در این کیف نگهداری و محافظت می‌شوند تا زمانی که شما نیاز به پرداخت‌های مالی داشته باشید. این پرداخت‌ها توسط قراردادهای هوشمند انجام می‌شوند. یعنی تمام امورات مالی روزمره شما همچون پرداخت مالیات، پراخت پول بنزین، پرداخت قبض آب و برق، پرداخت کرایه و غیره طریق خرید اتریوم برای شما انجام می‌شود.

خرید تتر

تتر در واقع یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی محسوب می‌شود که همچون اتریوم و بیت کوین از فناوری بلاک چین برای پیگیری تراکنش‌های در شبکه ارز دیجیتالی استفاده می‌کند. اما یک تفاوت اساسی با خرید بیتکوین و اتریوم دارد. و آن این است که این ارز دیجیتالی توسط دولت‌های بزرگ پشتیبانی می‌شود. معنای این جمله این است که قیمت تتر وابسته به قیمت پولی کاغذی است که آن را پشتیبانی می‌کند.

 توکن‌های تتر بنا به اینکه کدام پول و دولت آن را پشتیبانی می‌کند متفاوت هستند. اما محبوب‌ترین آن‌ها بنا به جایگاه دلار در بازار اقتصاد کنونی، توکن USDT می‌باشد. یعنی با خرید تترUSDT شما در واقع یک دلار دیجیتالی خریداری کرده‌اید که توسط دولت آمریکا پشتیبانی می‌شود. این به این معنا  است که نوسانات ارزهای کاغذی پشتیبان می‌تواند بر روی ارز دیجیتالی تتر تأثیر گذار باشد.

شما با خرید تتر می‌توانید مبادلات ارزی دیجیتالی خود را انجام دهید و از وبسایت نیز یک کیف پول برای خود تهیه کنید. تترهای خریداری شده را در آن جا نگهداری نمایید و در زمان خرید و فروش‌های دیجیتالی خود، از خرید تتر که از قبل انجام داده‌اید و در کیف خود نگهداری می‌کنید، استفاده نمایید.

خرید تتر

از دیجی دلار چه می‌دانید؟

خرید ارزهای دیجیتالی از طریق وبسایت امکان پذیر می‌باشد. خرید بیتکوین، تتر و یا اتریوم را باید از یک وبسیات معتبر انجام دهید.

وبسایت دیجی دلار(digidollar.org) از جمله وبسایت‌های دارای اعتبار و تخصصی در ایران است که در زمینه ارزهای دیجیتالی همچون خرید اتریوم، تتر، بیت کوین و دیگر ارزها فعالیت می‌کند. دیجی دلار خریدهای شما را به صورت 24 ساعته پشتیبانی کرده و خرید را برای شما از مسیری 100 درصد اتوماتیک انجام می‌دهد. همچنین شما با ارزان‌ترین قیمت می‌توانید خرید تتر، بیت کوین و یا اتریوم را انجام دهید. و در صورت نیاز به راهنمایی از کارشناسان این مجموعه مشاوره دریافت کنید و با خیالی آسوده همراه با یک مسیر مطمئن و قابل اعتماد خرید ارزهای دیجیتالی و یا سرمایه گذاری در این عرصه را انجام دهید.

آیا این خبر مفید بود؟