بازاریابی و تبلیغ کسب و کار خود در جامعه امروز روش های بسیار خلاقانه ای دارد که هرچه روش مورد استفاده جدیدتر باشد توجهات بیشتری را جلب میکند. امروز میخواهیم راجب یک هدیه تبلیغاتی خاموش صحبت کنیم. تبلیغاتی بسیار موثر و نو که نوعی بازیابی سبز نیز محسوب می شود. این هدیه گلدان تبلیغاتی می باشد که ایده ای بسیار خلاقانه است و جدا از این که هدیه ای جذاب و پر طراوت محسوب می شود، شیوه ای برای تبلیغ برند و کسب و کار شماست. نکته مثبت این هدیه در این است که شما می توانید برای مناسبت های مختلف نیز استفاده کنید چون شرکت هایی مثل ایران گلدان می توانند طرح دلخواه شما را بر روی گلدان چوبی و گلدان سرامیکی و... بزنند.

مزایای گلدان تبلیغاتی

استفاده از گیاهان زیبا و سبز در تبلیغات به جای استفاده از کاغذ و کارت و غیره که باعث هدر رفتن منابع و همچنین موجب آسیب به درختان و در نتیجه محیط زیست می شوند کار بسیار خلاقانه و شگفت انگیزی می باشد. از ویژگی های پک های تبلیغاتی گل و گیاه ارزان بودن و به صرفه بودن آن می باشد و در عین حال جزو دسته هدایای تبلیغاتی خاص، جذاب و نو می‌باشد. در گلدان های تبلیغاتی استفاده از گیاهان زیبا و برای افرادی که حامی حفاظت از طبیعت و محیط زیست هستند فوق العاده است چون نه تنها موجب آسیب رساندن به محیط زیست و قطع درختان نمی شوید بلکه به آن کمک هم میکنید و همچنین این گیاهان به تصفیه هوای آلوده مکان های مورد استفاده نیز کمک بسیاری می کنند. این گلدان های تبلیغاتی جذاب ماندگاری بسیار بالایی نیز دارند و می توانند حاوی نام شرکت یا کسب و کار شما باشند تا با هر بار دیدن آن ها باعث یادآوری نام نیک برند شما باشند. این گلدان ها در جنس های مختلفی مثل سرامیک، چوب، شیشه ای، پلاستیکی و غیره می باشند که گلدان سرامیکی محبوب ترین نوع آن هاست که شرکت ایران گلدان با بهترین کیفیت این گلدان ها را تولید می کند.

استفاده از گلدان تبلیغاتی در بازاریابی

بازاریابی سبز چیست و چه کمکی به ما می کند؟

بازاریابی سبز یکی ابعاد بازاریابی اجتماعی، است. یکی از مسئولیت های شرکت ها، مسئولیت در قبال محیط زیست است و هدف اصلی در بازاریابی سبز، حفاظت و حمایت از فعالیت های دوستدار محیط زیست می باشد.

بازاریابی سبز با هدف ساخت محیط زیست سالم جمعی بنیان گذاشته شده است. در بازاریابی سبز میتوانید با اهدای یک گلدان هدیه تبلیغاتی نام خود را در ذهن مشتریان و مخاطبان خود ماندگار کنید و به جان تازه ای به طبیعت هدیه دهید

با گذشت زمان و رقابتی تر شدن بازارها و همچنین تغییر در نگرش مشتریان، شرکت ها ملزم به پیروی و به کارگیری رویکرد بازاریابی سبز شده اند. شرکت ها نیز با مهندسی مجدد در فرآیندهای تولیدی و طراحی کالا و خدمات خود، جایگاهشان را در موقعیت رقابتی تحکیم می بخشند.

بازاریابی سبز در حال حاضر به عنوان یک مسئولیت اجتماعی، یک وجه تمایز مشخص برای مشتریان برخی محصولات به نظر می رسد. مشاوران پارک بازاریابی ایران در صورت تأیید این موضوع از طرف مشتریان شرکت های مختلف، اصول و چارچوب بازاریابی سبز را در شرکت ها پیاده سازی می نمایند.

بازاریابی سبز یکی از راهکارهای قابل اجرا است که شرکت ها در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته است. در سال 1390 برخی شرکت های ایرانی از مباحث بازاریابی سبز استفاده کردند اما مورد استقبال توسط مشتریان قرار نگرفت. اما در سال 1393 برخی شرکت ها توانستند با بهره گرفتن از بازاریابی سبز، مشتریان زیادی را به خود جذب کنند.

بازاریابی سبز یعنی بازاریابی ‌ای که به پایداری، بهبود و پاکی محیط زیست کمک فراوانی می‌کنند؛ هدف یک شرکت بیشتر تغییر رفتار شرکت، کارکنان و مصرف‌کنندگان هر کدام به اندازه مسئولیت اجتماعی در استفاده بهینه از منابع طبیعی و محیط زیست است.

بازاریابی سبز برای چه مشتریانی موثر و مفید است؟

 چند نفر را می شناسید که برای محیط زیست ارزش قائلند و به آن اهمیت می‌دهند؟ پاسخ به این سوال اهمیت زیادی دارد به دلیل اینکه در نهایت بازار هدف شما افرادی هستند که نسبت به آنچه که در دنیا می‌گذرد و آنچه که تولید و مصرف می‌کنند، بی‌تفاوت نیستند. افرادی که نه تنها به استفاده از محصولات سبز علاقه دارند، بلکه حاضرند هزینه بیشتری بابت آن بپردازند.

احتمالا در به پاسخ این سوال،متاسفانه با این واقعیت مواجه می‌شویم که محصولات سبز - بخصوص در جامعه ما - سهم کمی از بازار را دارند. در خیلی از صنعت‌ها، محصولات سبز تنها 3 درصد از سهم کل بازار مصرفی را تشکیل می‌شوند.

متاسفانه در بازارهای صنعتی هم شاهد سهم کمتری از این مبادلات هستیم. این مسئله نشان می‌دهد که سود دهی و کاهش هزینه‌ها برایشان در اولویت بالاتری نسبت به جهان هستی قرار دارد.

اصول و روش بازاریابی سبز :

اصول بازاریابی سبز با تغییر اقتصاد، سیاست و فرهنگ در کشورهای گوناگون، متفاوت است. با این حساب هر شرکت در یک کشور باید مطابق این سیاست‌هاو فرهنگ قوانین را در جهت ارائه محصولات خود به مشتریان باید رعایت کند.

بازاریابی سبز خود را چگونه آغاز کنیم؟

در این بخش سعی داریم که همراه با مدیران آینده رویکرد بازاریابی سبز را به عنوان یک عملکرد مهم بازاریابی کسب و کار را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدای بازاریابی سبز نیازی نیست که درختی بکارید، بلکه قرار است بررسی کنید که با چه اقداماتی می‌توانید از مصرف بی اندازه انرژی، تولید زباله و اتلاف منابع در جهت حفظ محیط زیست جلوگیری نمایید.

فرض می کنیم شما مدیر یک فروشگاه زنجیره‌ای هستید که تصمیم گرفته‌اید از کیسه های پلاستیکی جهت حمل محصولات خریداری شده مشتریان استفاده نکنید؛ به دلیل اینکه شما خوب می‌دانید که نزدیک به هزار سال زمان لازم است تا یک کیسه پلاستیکی تجزیه شود. بنابراین شما اولین قدم را در بازاریابی سبز را به این شکل می‌خواهید بردارید تا کسب و کارتان را با محیط زیست سازگار و از انباشت زباله‌های پلاستیکی در محیط زیست جلوگیری نمایید.

با این حساب در همین موقع ایده ای که به ذهن شما می رسد این است که به جای استفاده از کیسه های پلاستیکی از کیسه‌های چند بار مصرف پارچه‌ای استفاده کنید. برای اینکه در دفعات بعدی هنگام مراجعه این کیسه‌ها را به همراه داشته باشند می‌توانند از تخفیف‌های ویژه استفاده نمایند. به همین راحتی، شما به عنوان یک مدیر آینده در مسیر بازاریابی سبز قدم محکمی را برداشته ‌اید.

چرا ایران گلدان

بنابراین اگر کسب و کاری دارید و می خواهید برند خود را به روشی خلاقانه تبلیغ کنید ما پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قیمت گلدان تبلیغاتی به سایت شرکت ایران گلدان به آدرس اینترنتی IranGoldan.com مراجعه نمایید زیرا با استفاده از این روش با یک تیر چند نشان می زنید: 

  • برند خود را معروف می کنید
  • هدیه ای زیبا محسوب می شود
  • هزینه آن نسبت به سایر تبلیغات که قیمت بالایی دارند بسیار ارزان و به صرفه است
  •  این روش نوعی بازاریابی سبز انجام داده اید و به حفظ محیط زیست کمک می کنید
  •  

شماره تماس های ایران گلدان: 09375959943 و09191818717

منبع: irangoldan.com

آیا این خبر مفید بود؟