به گزارش رکنا از اداره کل زندان‌های البرز، محکوم الف – ر ، فرد ۴۶ ساله‌ای است که در روز سیزده بدر سال ۱۳۹۲ پس از بازگشت از طبیعت، با مصرف مواد مخدر همسر و فرزند خود را داخل وانتی که با آن امرار معاش می‌کرد به آتش می‌کشد.

وی بعد از ارتکاب به قتل دستگیر و راهی زندان می‌شود و در این مدت به دلیل عذاب وجدان و یاد فرزند و همسرش متأثر و به افسردگی حاد و تحت نظر روانشناسان و مددکاران اجتماعی و با دعا و نماز تا حدودی با شرایط موجود خود را منطبق کرد.

پس از اینکه از طریق اجرای احکام زمان اجرای قصاص اعلام می‌شود، مددجو درخواست کرد هر چه زودتر حکم وی اجرا شود و هیچ تقاضایی جز قصاص ندارد چراکه استحقاق چنین مجازاتی را دارد تا اینکه ایرج فتاحی مدیر زندان بعد از مشاهده تغییر رفتار و ندامت مددجو به مددکار اجتماعی اندرزگاه دستور می‌دهد تا با اولیای دم تماس گرفته و زمینه اخذ رضایت آنها را فراهم نماید.

سرانجام صبح امروز قبل از اجرای حکم و پای چوبه دار ، خانواده مقتول که پدر و مادر سالمند مقتول بودند رضایت خود را اعلام کردند و بلافاصله مددجو از پای چوبه دار تحویل بند عمومی شد تا شرایط کامل آزادی وی فراهم شده و یک بار دیگر فرصت دوباره زیستن به مددجو اعطا شود.

گفتنی است مددجو بعد از خروج از زندان تحت پوشش مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان‌های استان البرز قرار خواهد گرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟