سقف پرداخت خسارت ناشی از نوسانات برق چقدر است؟

شبکه برق طی هفته‌های گذشته با خاموشی‌های فراوانی مواجه شده و علاوه بر اختلال در کسب و کار‌های مردم، به دلیل نوسانات قطعی برق، دستگاه‌ها و لوازم برقی برخی از مشترکان نیز آسیب دیده است.

شرکت توانیر برای تامین خسارت لوزام خانگی و آتش سوزی ناشی از نوسانات برق به ترتیب ۲۵ و ۹۵ میلیون تومان خسارت در نظر گرفته است.

به گزارش رکنا، محل تامین منابع مالی خسارت برق از قبوض پرداختی مردم است که این رقم دریافتی در شهر و روستا به ترتیب ۱۰۰ و ۵۰ تومان است.بیمه خسارت برای مراکز تجاری در شهر و روستا نیز به ترتیب ۱۰۰۰ و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

شرایط پرداخت خسارت

شرکت توانیر برای پرداخت خسارت ۴ مورد مشخص کرده است که احراز این شرایط به مشترک غرامت پرداخت خواهد کرد.

عدم پرداخت خسارت به مشترکان غیر مجاز، مقصر نبودن مشترک در حادثه برقی که شامل سیم کشی معیوب و دستکاری کنتور است.

مورد سوم پرداخت خسارت تنها به تحهیزات خانگی تعلق می‌گیرد و موبایل، تبلت و شارژر در این دسته نخواهد بود.

پرداخت خسارت به مشترکان در زمان قطع برق به صورت از پیش اعلام شده، نیز صورت خواهد گرفت.

در صورن احراز شرایط ذکر شده، مشترکان می‌توانند با مراجعه به آدرس bime.tavanir.org.ir گزارش دریافت خسارت را ثبت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت به شرح ذیل است:

تصویر آخرین قبض پرداختی، نصویر کارت کلی مشترک، تصویر اجاره نامه یا سند ماکیت محل خسارت در دسته مدارک عمومی قرار گرفته است.

ارائه فاکتور از تعمیرگاه مجاز به همراه مهر و امضا به منظور مشخص شدن میزان خسارت به تجهیزات.

برای موارد آتش سوزی باید ۲ تصویر از محل حادثه به همراه تصویر گزارش کلانتری تهیه شود، برای حادثه منجر به انفجار تصویر گزارش آتش‌نشانی یا مقامات ذی صلاح، تصویر گزارش کارشناس خسارت، تصویر فهرست موارد آسیب‌دیده، تصویر فاکتور تعمیرات، دو تصویر از محل حادثه نیز باید تهیه شود.

برای پرداخت هزینه‌های پزشکی باید علاوه بر صورت حساب بیمارستان، تصویر مدارک پزشکی و گزارش مقامات مربوطه ذکر شود.

برای دریافت خسات نقص عضو تصویر گزارش نیروی انتظامی یا بازرسان قانونی و سازمان آتش‌نشانی، تصویر کپی شناسنامه و کارت ملی مصدوم، تصویر گزارش اولین مرجع درمانی و پزشک معالج، تصویر صورت‌حساب و پرونده کامل پزشکی مصدوم در زمان بستری، تصویر گواهی پزشک معالج مبنی بر اتمام درمان، تصویر عکس رادیولوژی پس از حادثه باید تهیه شود.

برای دریافت خسارت ناشی از حادثه منجر به فوت تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ابطال شده، تصویر کپی برابر اصل معاینه جسد، تصویر کپی برابر اصل گزارش پزشک قانونی، تصویر کپی برابر اصل گواهی فوت، تصویر گواهی انحصار وراثت باید تهیه شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟