همه یارانه هایی که خرداد ماه واریز می شود + جزئیات

به گزارش رکنا، مبلغ یارانه بنزین متناسب با تعداد اعضای خانوار از 55 تا 205 هزار تومان است و حدود 60 میلیون نفر این یارانه را دریافت می کنند.

یارانه معیشتی بنزین در خرداد ماه 1400

واریز این یارانه پس از افزایش قیمت 200 درصدی بنزین در آبان سال 98 مصوب شد، در واقع با قرار شد دولت با منابع حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی یارانه پرداخت کند.

خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده های دو نفره 103 هزار تومان، خانواده های سه نفره 138 هزار تومان، خانواده های چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می کنند.

اما در آذر سال قبل هفت میلیون از خانوارهایی که این یارانه را دریافت می کنند به عنوان مشمولان حمایت های معیشتی کرونا شناسایی شدند و وام یک میلیون تومانی کرونا را گرفتند.

اقساط این وام 35 هزار تومان است و طی 30 ماه از یارانه معیشتی خانوارها کسر می شود، پنج قسط اول آن در ماه های دی، بهمن، اسفند، فروردین و اردیبشهت برداشت شده و ششمین قسط آن نیز از یارانه خرداد کسر می شود.

بر این اساس مبلغ این یارانه این ماه هم کامل واریز نمی شود و قسط 35 هزار تومانی از آن کم می شود. حداقل دو سال دیگر اقساط وام کرونا ادامه دارد.

یارانه نقدی خرداد ماه 1400

یارانه نقدی نیز جزو واریزی های خرداد ماه است که در هفته سوم واریز می شود.

احتمال دارد که پرداخت 50 درصد دوم سود سهام عدالت نیز در این ماه واریز شود. چون بر اساس وعده دولت قرار بود سود سهام عدالت در فروردین واریز شود که نشد. این واریزی به عید فطر و آخرین روزهای اردیبهشت موکول شد که باز هم واریز نشد.

اکنون این امیدواری وجود دارد که در سومین ماه سال جاری 50 درصد دوم سود سهام عدالت واریز شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟