روغن و شکر در بازار آزاد فراوان است اما به چه قیمتی ؟

به گزارش رکنا، قاسمعلی حسنی با بیان اینکه وضعیت توزیع روغن در بنکداری‌های نسبت به ماه‌های قبل تغییری نکرده است، گفت: همچنان روغن در بازار ۵۰ درصد بالاتر از نرخ مصرف کننده خرید و فروش می‌شود و با نقص در توزیع روغن با قیمت‌های مصوب در بازار مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین روغن با قیمت آزاد به هر میزانی که نیاز باشد وجود دارد، ولی روغن با قیمت‌های مصوب به سختی پیدا می‌شود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در ادامه به وضعیت شکر در بازار اشاره کرد و گفت: شکر نیز همچنان در بازار ۵نرخی باقی مانده است که قیمت مصوب آن برای واحد‌های تولیدی ۶۶۵۰ تومان، برای مصرف کنند ۸۷۰۰ تومان، برای واحد‌های بنکداری ۱۱ هزارو۵۰۰ تومان، آزاد بنکداری‌ها ۱۳ هزارو۵۰۰ تومان و آزاد مصرف کننده ۱۵ هزارتومان است. البته اولویت تامین شکر تنظیم بازاری با فروشگاه‌های زنجیره‌ای است.

به گفته وی شکر با قیمت‌های آزاد به هر میزانی که نیاز باشد وجود دارد، ولی تامین آن با قیمت تنظیم بازاری دشوار است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پایان با بیان اینکه برخی کسبه برای خرید و فروش کالا رسید را جایگزین چک کرده اند، گفت:به دلیل عدم آگاهی از قانون جدید چک ونحوه ثبت آن، عدم شفافیت و فرار مالیاتی، برخی از کسبه در خرید و فروش کالا به جای چک از رسید استفاده می‌کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:دیدارنیوز

آیا این خبر مفید بود؟