کاهش قیمت سکه و طلا ادامه دارد؟ / محمد کشتی آرای چه گفت؟

به گزارش رکنا، محمد کشتی آرای نائب درباره وضعیت قیمت سکه و طلا در اولین هفته اردیبهشت ۱۴۰۰ گفت: با کاهش قیمت ارز و تقاضا در بازار روند کاهش نرخ طلا و سکه در پایان هفته شدت بیشتری گرفت، همچنین نقدینگی در بازار با کمبود مواجه است و این کاهش نقدینگی سبب کاهش حباب و نرخ سکه شده است.

او گفت: در این هفته قیمت اونس جهانی به طور متوسط فقط ۳ دلار افزایش داشته است اما نرخ طلا و سکه به میزان خیلی بیشتر نسبت به اونس جهانی کاهش یافته است که البته روند نزولی نرخ سکه و طلا بیشتر مربوط به کاسته شدن حباب سکه است.

کشتی آرای بیان کرد: قیمت سکه طرح جدید در این هفته به طور متوسط حدود ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافته است و به کانال ۹ میلیون تومان نزول پیدا کرد همچنین قیمت سکه طرح قدیم به طور میانگین کاهش ۲۰۰ هزار تومانی را در این هفته تجربه کرد. نیم سکه به ترتیب ۱۵۰ هزار تومان ارزان شدد و البته قیمت ربع سکه و سکه یک گرمی نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی مواجه بودند.

او تصریح کرد: نرخ دلار حدود ۳۲۰ تومان کاهش قیمت داشته است و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳ هزار تومان در این هفته از ارزش آن کم شد.

کشتی آرای افزود: با توجه به تعطیلی ۳ هفته ای بازار طلا و سکه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داد و ستدها به شدت کاهش یافته است و نزدیک به صفر است که در پی آن حباب سکه در حال کاهش است.

او درباره روند قیمت طلا و سکه در روهای آینده گفت: پیش بینی نرخ طلا و سکه در شرایط کنونی کمی سخت است و با نرخ ارز رابطه تنگاتنگی پیدا کرده است و باید دید مسائل بین المللی مانند گفت و گو در وین چه نتیجه ای خواهد داشت البته اگر محدودیت های کرونایی در هفته آینده تمدید نشد روز شنبه به طور رسمی بازار شروع به کار می کند و قیمت ها مشخص می شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:گسترش نیوز

آیا این خبر مفید بود؟