قیمت مرغ در ایام عید اعلام شد

به گزارش رکنا، حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: با توجه به تخصیص ۱۰۰ درصدی نهاده دامی و اهرم نظارتی تعزیرات، مرغداران با نرخ مصوب مرغ را عرضه می‌کنند که با این وجود نباید مرغ با قیمت بالاتر از ۲۱ تا ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی نیاز روزانه مرغ را ۶ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: با احتساب سرانه ۲۸ کیلو مرغ، روزانه ۶ هزار و ۳۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تن مرغ مورد نیاز است که برمبنای جوجه ریزی صورت گرفته، ۷ هزار و ۳۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ تولید می‌کنیم که این‌میزان مازاد بر نیاز کشور است.

اسداله نژاد ادامه داد: با توجه به اهرم تعزیرات و تامین نهاده، مرغداران موظف به تحویل مرغ به کشتارگاه هستند تا پس از تایید وزارت صمت و جهاد، بتوانند جوجه ریزی کنند.

این مقام مسئول در واکنش به عرضه مرغ با نرخ بالا در بازار بیان کرد: عرضه مرغ با نرخ‌های بالا بیانگر انحراف وسیع در توزیع مرغ یا ارائه آمار نادرست در میزان تولید و جوجه ریزی است که با این وجود آمار تولید و جوجه ریزی نیاز به راستی آزمایی دارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه حجم مرغ عرضه شده در بازار بر مبنای ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی نیست، بیان کرد: عرضه مرغ بر مبنای ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی، مازاد بر نیاز کشور است که با آماز میزان توزیع مرغ در سطح بازار اختلاف معناداری دارد.

وی درباره آینده بازار مرغ گفت: با توجه به بسته شدن راه انحراف مرغداران مبنی بر عرضه مرغ خارج از سیستم دولتی، پیش بینی می‌شود که در ایام عید التهابات کمتری در سطح بازار داشته باشیم.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره با اینکه نیازی به تامین کنجاله سویا و ذرت از بازار آزاد نیست، افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز با نرخ مصوب از سامانه بازارگاه تامین می‌شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟