پیش بینی قیمت طلا فردا پنجشنبه ۱۸ دی / طلا امروز چقدر ارزان شد؟

1- کاهش جزئی قیمت دلار و رسیدن به کانال ۲۵ هزار و ۸۴۰ تومان.
۲- کاهش یک دلاری انس جهانی طلا و رسیدن به کانال یک هزار و ۹۴۷ دلار.
۳- کاهش میزان تقاضا در بازار.
به گزارش رکنا،فروشندگان طلا می‌گویند حذف ارز دولتی مهمترین دلیلی بود که باعث شد دیروز تقاضا برای خرید طلاهای آب شده در بازار بالا رود و منجر به افزایش قیمت طلا شود. به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا همین رویه باشد. یعنی قیمت طلا فردا چندان گران و ارزان نمی‌شود و ثابت باقی می‌ماند.
سید محمود فضل آذر شربیانی معتقد است: امروز تقاضا برای خرید طلای آب شده و سکه دیده نمی‌شود. همین کاهش تقاضا باعث شده که قیمت طلا و سکه ارزان شود.
روز گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران گفته بود: « با باز شدن بازارهای جهانی نوسان قیمت انس جهانی طلا طبیعی است. همچنین بحث انتقال دولت در آمریکا مطرح است و پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا و سکه تا ۲۰ ژانویه نوسان داشته باشد.»
بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار به تجارت‌نیوز گفت: فعلا تقاضا برای خرید مصنوعات طلا وجود ندارد. با توجه به ثبات بازار به مردم توصیه می‌کنیم مصنوعات طلا بخرند.

ربع سکه گران شد

فضل آذر شربیانی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته ۱۶ هزار تومان کاهش یافت و با نرخ یک میلیون و ۱۹۳ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم ۷۰ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۱۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان رسید.
همچنین امروز قیمت نیم سکه ثابت ماند و با قیمت شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه اما نسبت به آخرین معاملات با ۵۰ هزار تومان افزایش به قیمت چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شد.
قیمت سکه گرمی اما نسبت به دیروز تغییری نکرد و با همان قیمت دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟