اگر گاز نباشد برق هم نداریم!

این روزها بیشتر شهروندان با قطعی برق در منازل خود روبه رو بودند،سخنگوی صنعت برق کشور پرده از راز این قطعی های مکرر برق پرده برداشت.

به گزارش رکنا: در یک هفته گذشته در تهران و استان های دیگر برخی از شهروندان شاهد قطعی برق بودند اما دلیل این قطعی برق چه بود؟ در پاسخ به این سوال دکتر مصطفی رجبی مهشدی سخنگوی صنعت برق کشور درگفت و گو با خبرنگار رکنا اینطور بیان کرد: در ایامی که هوا سرد می شود و مصرف گاز در بخش مشترکان خانگی و صنعتی تا حدود 80درصد از مصرف گاز کشور را به خود اختصاص می دهد،نیروگاه های برق که از سوخت گاز استفاده می کنند با کمبود سوخت روبه رو می شوند.در این زمان باید از دیگر سوخت ها استفاده کنیم که حمل و نقل آن ها و رساندنشان به نیروگاه ها بسیار سخت است.

وی افزود: در آبان ماه و آذرماه امسال نیز شاهد افزایش 7 درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته همین موقع بود.البته باید به این موضوع اشاره کرد در سال جهش تولید بخش بزرگی از تولیدکنندگان کار خود را آغاز کردند که برای کشور خوب است. از آن طرف شاهد اسراف در بخش خانگی بودیم. با این حال باید توجه داشته باشیم که اگر روند مصرف برق و گاز به این صورت باشد برخی از نیروگاهادیگر برای تولید برق سوختشان کفاف نمی دهد.به همین خاطر لازم است که مردم همکاری کنند تا در شرایط کرونا و مخصوصا زمان برگزاری امتحانات دانش آموزان و دانشجویان شاهد قطعی برق نباشیم.

مشهدی رجبی اضافه کرد: تنها با 10 درصد کاهش مصرف در بخش خانگی مشکلی از قبیل قطعی برق نخواهیم داشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟