پیش بینی قیمت دلار تا آخر آذر 99

به گزارش رکنا، اواسط روز یکشنبه دلار با اندکی افزایش نسبت به صبح دیروز، دوباره وارد کانال ۲۶هزار تومان شد اما در شروع معاملات دیروز دوباره تغییر جهت داد؛ صرافی‌ملی تا ساعت (۱۴: ۰۰) دیروز قیمت فروش این ارز پرطرفدار را تا ۲۵۷۰۰تومان پایین آورده و در بازار آزاد نیز قیمت دلار به ۲۵۸۵۰تومان رسیده، است و صرافی‌های رسمی هم قیمت را در ۲۵۵۵۰تومان ثابت نگه داشته‌اند.

چرا قیمت دلار کمی کاهش یافت ؟

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهوری از موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت برای تمدید مهلت بررسی لوایح «اف‌ای تی اف» در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد که باعث شد دیروز بازار ارز به این سیگنال مثبت واکنش نشان دهد.

به گفته تحلیلگران بازار ارز، این موضوع یکی از عواملی است که می‌تواند در کاهش نرخ ارز تاثیر قابل توجهی داشته باشد؛ از طرفی همچنان تصور بهبود روابط ایران و امریکا و کاهش تحریم‌ها علیه ایران با روی کار آمدن بایدن پابرجاست و از این منظر می‌توان به روند نزولی بازار ارز همچنان امیدوار بود.

از طرفی یک منبع آگاه اعلام کرده که ارز به میزان کافی به بازار عرضه می‌شود، اما خریداری ندارد. همین پیشی گرفتن عرضه نسبت به تقاضا یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت دلار بوده که اگر این روند در روز‌های آینده یعنی زمان تسویه حساب ارزی شرکت‌ها و افزایش تقاضا برای سفرهای خارجی هم ادامه داشته باشد و با کمبود ارز در بازار مواجه نشویم، قیمت دلار مسیر کاهشی خود را طی خواهد کرد.

از بازار فردوسی چه خبر؟

به گفته یکی از فعالان بازار ارز، دیروز با کاهش قیمت دلار دوباره تعداد خریداران به شدت کاهش یافته و بیشتر صرافی‌ها فقط فروشنده ارز بودند؛ در طرف دیگر بازار یعنی در بین دلالان نیز زمزمه کاهش بیشتر قیمت‌ها باعث شده از خرید دلار امتناع شود.

وی تاکید کرد: اگر بازارساز نرخ ارز را با همین روال کاهش دهد پیش‌بینی می‌شود که دلار همچون دو هفته پیش با افت قابل توجهی همراه شود؛ در صورت ریزش دوباره نرخ ارز ماندگاری دلار در کانال‌های پایین‌تر بیشتر خواهد بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟