جزئیات اعطای کارت خرید به کارگران

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وزارتخانه کار و رفاه اجتماعی به دنبال این است از طرف دولت، کارت خرید جامعه کارگری با استفاده از ظرفیت سازمان تامین اجتماعی ارائه کند. اگر این اتفاق انجام شود، تقریبا ۴۵ میلیون گروه هدف جامعه کارگری با حداقل ۵ تا ۶ میلیون یا ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان با اقساط سه ساله مورد حمایت قرار می‌گیرند.علی بابایی کارنامی در تشریح جلسه دیروز (سه شنبه) فراکسیون کارگری با اشاره به حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: در این جلسه از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابت اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و همچنین در مورد اعطای وام قرض الحسنه تشکر کردیم.

بیمه بیکاری کرونا

رئیس فراکسیون کارگری مجلس افزود: در جلسه دیروز درخواست‌های نمایندگان از وزیر کار پیگیری شد و برای بیمه بیکاری درخواست توجه ویژه‌ای به افرادی که در ایام کرونا بیکار شدند داشتیم. همچنین از وزیر درخواست کردیم حق مسکن کارگران که دولت وعده داد از ابتدای تیرماه محاسبه شود.

بابایی کارنامی از پیشنهاد فراکسیون کارگری مبنی بر انعقاد تفاهمنامه‌ای میان فراکسیون و وزارتخانه برای بررسی ۱۵ روز یک بار مطالبات، طرح‌ها و لوایح کارگروهی مشترک خبر داد و گفت: خبر خوب وزیر این بود که به دنبال این هستند که از طرف دولت، کارت خرید جامعه کارگری با استفاده از ظرفیت سازمان تامین اجتماعی ارائه شود. اگر این اتفاق انجام شود، تقریبا ۴۵ میلیون گروه هدف جامعه کارگری با حداقل ۵ الی ۶ میلیون تومان یا ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان با اقساط سه ساله مورد حمایت قرار می‌گیرند.

بررسی مشکلات کارگران هفت تپه

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان از بررسی مشکلات کارگران هفت تپه در این جلسه مذکور خبر داد و اظهار کرد: در این جلسه، در مورد بودجه وزارتخانه کار گفت‌وگو کردیم. به طور قطع تلاش خواهیم کرد در بودجه ۱۴۰۰ حمایت خوبی از این وزارتخانه بشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟