نرخ طلای جهانی اوج کشید

به گزارش رکنا، به نقل از رویترز، به دنبال تداوم کاهش ارزش دلار قیمت طلا در ساعات اولیه معاملات امروز و تا پیش از آنکه به دلیل اقدام تجار در برداشت سود اندکی کاهش یابد، با ثبت جهش تقریبا 40 دلاری به رقم بی سابقه 1980 دلار رسید.

در حالی که سرمایه گذاران انتظار دارند فدرال رزرو آمریکا در نشست این هفته خود بر سیاست های پولی انبساطی خود تاکید کند، قیمت طلا در طی اندکی بیش از یک هفته گذشته رشد باورنکردنی بیش از 125 دلار را تجربه کرده است.

شاید تنها تغییر خط مشی ای که می توان از نشست این هفته بانک مرکزی آمریکا انتظار داشت هدف گذاری نرخ تورم باشد که احتمالا نرخ آن به بالای 2 درصد رسانده خواهد شد.

قیمت طلای جهانی نسبت به روز گذشته

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.17 درصد کاهش به 1938 دلار و 95 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با 0.30 درصد رشد به 1961 دلار و 30 سنت رسید.

این امیدواری وجود دارد که اقدامات محرک اقتصادی دولت آمریکا بتواند تمدید شود. جمهوری خواهان سنا در تلاش اند یک بسته کمک مالی یک تریلیون دلاری را تا قبل از زمان منقضی شدن مقرری های بیکاری در روز جمعه به تصویب برسانند.

بر اساس این پیشنهاد احتمالا میزان مقرری بیکاری از 600دلار به 200 دلار کاهش خواهد یافت که ضربه قابل توجهی به خانوارهایی است که شغل و درآمد خود را به دلیل شیوع کرونا از دست داده اند.

تصویب یک بسته محرک مالی دیگر می تواند به کاهش بیشتر ارزش دلار، افزایش انتظارات تورمی، و اقبال بیشتر سرمایه گذاران به بازار طلا منجر شود. ضمن اینکه هم اکنون 30 میلیون آمریکایی از کار بیکار شده اند و ایالت های مختلف مجددا در حال تشدید مقررات قرنطینه هستند. این اقدامات خود از عوامل کاهنده ارزش دلار به شمار می روند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟