جزئیات واگذاری زمین ارزان قیمت به مردم از زبان رئیس جمهوری + فیلم
حجم ویدیو: 22.96M | مدت زمان ویدیو: 00:02:39

به گزارش رکنا، رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیدت دولت اظهار کرد: تلاش ما این است که وزارت مسکن بتواند تا پایان دولت ۵۰۰ هزار واحد آماده و تحویل دهد. تلاش این است که بنیاد مسکن تا پایان دولت ۲۰۰ هزار واحد برای روستائیان آماده کند.

وی با بیان اینکه مردم ما می‌دانند در این دو سه سال اخیر به خاطر سیل و زلزله حدود ۲۰۰ هزار واحد را کامل ساختیم یا کامل مرمت کردیم، گفت: یک میلیون و سیصد هزار واحد نیمه‌کاره که به طور سفت‌کاری در بیابان ریخته شده بود را هم تکمیل و تحویل دادیم.

تخصیص زمین ارزان قیمت به شهرک سازان

وی بیان کرد: در این ایام با مشکلاتی مواجه هستیم یکی از این مشکلات بحث مسکن و اجاره‌بها بود که به مردم فشار زیادی آورده است. اولین قدم در ستاد کرونا برداشته شد و ما چارچوبی برای اجاره‌بها در تهران و کلانشهرها در نظر گرفته‌ایم، اما قدم اصلی و مهم‌تر بحث تخصیص زمین ارزان‌قیمت برای شهرک‌ سازان و انبوه‌ سازان است. بخش بزرگی از هزینه‌ی مسکن مربوط به زمین آن است و با اختصاص زمین ارزان قیمت می‌توان گره‌ای از این بازار گشود. در دو سال اخیر حدود 160 هزار واحد مسکن با تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم ساخته شد و در اختیار خانه اولی‌ها قرار گرفت.

روحانی با بیان اینکه زمین‌های ۳۳۰ هزار واحد مسکونی در حال آماده‌سازی است، اظهار کرد: تلاش این است که وزارت راه و شهرسازی تا پایان دولت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را تکمیل کرده و تحویل دهد. بنیاد مستضعفان هم قرار است ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در روستاها تکمیل کند. دولت یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد نیمه کاره را تکمیل کرده و تحویل داده است. آن‌ها که در گوشه و کنار می‌گویند دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه مسکن چه کرده است، این‌ها آمار و ارقام پیش رو است.

تأمین کالاهای اساسی مردم

وی درباره اقدامات دولت برای تأمین کالاهای مورد نیاز مردم تصریح کرد: یک اقدام هم تأمین ریال و ارز برای واردات مواد اولیه و تولید کالاست که بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برای تأمین ارز و ریال اقدام بزرگی انجام داده‌اند. سازمان برنامه و بودجه همین هفته ۱۰ هزار میلیارد تومان برای خرید گندم و طرح‌های عمرانی پرداخت کرده است. تا امروز ۸.۵ درصد بیشتر از سال قبل، گندم خریده‌ایم و ۹۶ درصد پول گندم کاران را نیز پرداخت کرده‌ایم و تقریبا در این زمینه به روز هستیم. در صنعت هم حرکت خوبی شده است. در برخی کالاها ۳۰ تا ۴۰ درصد و حتی صددرصد افزایش تولید داشته‌ایم. وسط تحریم اعلام شده است که در تولید آهن اسفنجی رتبه اول می‌شویم. یک و نیم میلیارد دلار طرح برای انتقال لوله از گوره به جاسک را در حال اجرا داریم. فردا هم دو هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح می‌کنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟