به گزارش رکنا، با آغاز فرودین ماه ۱۳۹۹ و شروع تعطیلات رسمی نوروز، بازار ارز نیز برای چند روز تعطیل است.

قیمت دلار در آخرین روز کاری سال ۱۳۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۴۹۰۰ تومان و نرخ دلار برای فروش ۱۵۷۵۰ تومان تعیین شده است.

قیمت روز یورو

قیمت یورو نیز در آخرین روز کاری سال ۱۳۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۶۸۰۰ تومان و نرخ یورو برای فروش ۱۷۴۵۰ تومان اعلام شد.

قیمت دلار در ابتدای سال ۱۳۹۸ حدود ۱۳۷۵۰ تومان و نرخ یورو ۱۵۵۵۰ تومان بود.

تاثیر التهابات سیاسی ایران و امریکا بر نرخ دلار و نرخ یورو

قیمت دلار و نرخ یورو از شهریور تا آبان ماه سال ۱۳۹۸ در ثبات قیمتی به سر می‌برد اما در اواخر آبان ماه، افزایش نرخ بنزین باعث افزایش نرخ دلار و نرخ یورو شد. نرخ دلار که طی حدود سه ماه در محدوده ۱۱ تا ۱۱۵۰۰ تومان نوسان داشت بعد از این اتفاق، نرخ دلار تا مرز ۱۳هزار تومان نیز پیش رفت. اما بعد از مدتی با فروکش کردن جو افزایش نرخ بنزین، نرخ دلار نیز تا ۱۱۹۰۰تومان کاهش یافت.

در هفته اول دی ماه خبر ترور سردار سلیمانی، نرخ دلار را به شدت تحت تاثیر قرار داد تا جاییکه حتی نرخ دلار در بازار آزاد به حدود ۱۵هزار تومان نیز رسید. تا کنون بعد از گذشته یکماه از این اتفاق نرخ دلار در بیشتر روزها روند افزایشی داشته و طی این مدت نرخ دلار به کمتر از ۱۲۸۰۰تومان نرسیده است.

پایین‌ترین نرخ دلار و نرخ یورو در سال ۹۸

پایین‌ترین نرخ دلار و نرخ یورو نیز مربوط به هفته اول شهریور ماه است. نرخ دلار در این مدت به حدود ۱۱هزار تومان و نرخ یورو به ۱۲۳۰۰ تومان رسیده بود.

طی حدود ۱۰ماه و نیم گذشته نرخ دلار در صرافی ملی به کمتر از ۱۱هزار تومان نرسیده و طی این مدت نرخ دلار در محدوده ۱۱ تا ۱۵۰۰۰ تومان در نوسان بوده است.

قیمت ارز مسافرتی

شعب منتخب فروش ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را بعد از ساعت۱۱ آغاز می‌کنند. مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰یورو خریداری کنند.

گفتنی است؛ بانک مرکزی نرخ دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟