به گزارش رکنا، کاظم محمدی نیکخواه با تاکید بر این که یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها در هفته اخیر را باید به نوسان نرخ دلار نسبت داد، گفت: در عین حال انتظار برای پیش فروش‌های جدید نیز به التهاب بازار دامن زده است.

وی افزود: همزمان با آغاز پیش فروش‌ها مشخص شد که موعد تحویل خودروها ۱۲ و۱۸ ماهه است و این امر یکی از دلایلی بود که باعث شد قیمت‌ها در بازار افزایش یابد زیرا دریافت خودرو در زمان طولانی بود.

این فعال بازار خودرو با تاکید بر این که این موارد دست به‌دست هم داد تا در هفته اخیر شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم، تصریح کرد: در همین حال عدم عرضه از سوی خودروسازان نیز انتظار برای عرضه بیشتر را از بین برد و قیمت‌ها را افزایش داد این در حالیست که عرضه‌ای از سوی شرکت‌های خودروساز انجام نشد.

محمدی نیکخواه در خصوص وضعیت معاملات در بازار خودرو نیز گفت: هم اکنون معامله‌ای انجام نمی‌شود و تنها معاملات انجام شده محدود به‌دست به‌دست شدن و چرخش خودرو میان واسطه‌ها است و مصرف‌کننده خریدی ندارد.

این فعال بازار خودرو ادامه داد: هم اکنون در بازار تنها خودروهای دست دوم زیر ۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود زیرا قدرت خرید برای این دسته از خودروها بیشتر است و در این رنج قیمت، خریدار بیشتری وجود دارد اما در خودروهای صفر با نوسانات فعلی، خریداری نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟