به گزارش رکنا، رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از عرضه گوشت‌های تنظیم بازاری توسط فروشگاه‌های اینترنتی خبر داد و گفت: در حال حاضر سایت به‌روزرسان عرضه گوشت با نرخ مصوب (گوشت گرم گوسفندی ۴۰ تا ۴۳، گوشت منجمد گوساله ۲۹ و گوشت منجمد گوسفندی ۳۶ تا ۳۸) را آغاز کرده است، اما از آنجایی که ظرفیت لازم را برای این کار ندارد تا هفته آینده ما دو سایت با نام‌های یخچال و مستر قصاب را که تاکنون هم در توزیع گوشت فعالیت داشتند را به سایت به‌روزرسان اضافه خواهیم کرد.

وی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی دارد از افرادی که توانایی خدمات رسانی از طریق فروشگاه‌های اینترنتی با امکانات لجستیک را دارند، گوشت با نرخ مصوب در اختیارشان قرار دهد، اما حتما این افراد به سبب تعزیراتی بودن کالا باید تضامین لازم را در اختیار پشتیبانی قرار دهند که حتما کالا به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

سالمی ادامه داد: شهروندان می‌توانند با ثبت نام در این سایت و واردکردن کد پستی و کارت ملی گوشت مورد نیاز خود را سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند.

به گفته این مقام مسئول، عرضه گوشت از طریق فروشگاه اینترنتی دست واسطه گران را کوتاه می‌کند، چرا که با فروش اینترنتی به سبب کاهش واسطه، می‌توان نظارت مستقیمی بر بازار داشت.

وی با اشاره به اینکه با این طرح توزیع مستقیم در فروشگاه حذف نمی‌شود، بیان کرد: البته به مرور باید سعی شود روند توزیع اصلاح شود تا گوشت به اندازه کافی به دست مردم برسد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با بیان اینکه تفاوت چشمگیری میان نرخ گوشت دولتی با آزاد وجود دارد، افزود: هر کالایی که تفاوت چشمگیری با نرخ دولتی در بازار دارد، بدیهی است که در آن بازار دلالان حضور می‌یابند، اما با عرضه گوشت از طریق فروشگاه اینترنتی فیلتر‌هایی را در نظر خواهیم گرفت که پس از شناسایی افراد، کالا را در اختیارشان قرار خواهیم داد.

وی در پایان تصریح کرد: براساس هر کارت ملی دو قطعه گوشت منجمد با وزن ۳ تا ۴ کیلو و یک قطعه گوشت گرم گوسفندی با وزن ۳ تا ۴ کیلو عرضه می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟