رکنا: وزیر راه و شهرسازی با پیش‌بینی بازار مسکن در سال ۹۷ از افزایش سقف وام خرید مسکن به ۲۰۰میلیون تومان خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی رکنا، عباس آخوندی در خصوص وضعیت بازار Store مسکن در سال 97،‌ اظهار کرد: به‌نظرم بازار ارز و طلا همچنان نسبت به بازار مسکن جذابیت بیشتری در سال جدید خواهند داشت.

وی با اشاره به خالی شدن حباب قیمت مسکن طی 5 سال گذشته در پاسخ به این پرسش که آیا در سال 97 سقف وام خرید مسکن افزایش می‌یابد، تصریح کرد: هنوز شورای پول و اعتبار افزایش وام مسکن را تصویب نکرده، اما وزارت راه و شهرسازی متقاضی این است، در این راستا تقاضای کاهش سود وام مسکن به 6 درصد را ارائه کرده‌ام که البته تصویب می‌شود چون رئیس‌جمهوری آن را تأیید کرده است.

وی افزود: پیگیر افزایش سقف وام هم هستیم که بر اساس آن وام 160 میلیون تومانی حداقل به 200 میلیون تومان افزایش می‌یابد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

  • وحید 0 0

    ایشان لطف کنند چنین پیشنهادی ندهند چون به همان اندازه قیمت مسکن بالاتر می رود و مردم تا گردن زیر قرض و وام باید بروند. قیمت را کنترل کنند افزایش وام نخواستیم. مالیات فروش مسکن را بجای قیمت اسمی منطقه به قیمت واقعی فروش دریافت کنند. کسانی که بیش از یک خانه در این دوماه برای سوداگری خریدند مثل دلارفروشها پیگیری کنند. اجازه فروش مسکن تازه خریده شده را تا یکسال ندهند تا دلالها خون این مردم بیچاره را بالا نکشند. معلوم نیست دولت هابرای مدیریت چه چیزی انتخاب میشند. جلوی افزایش افسارگسیخته مسکن ارز طلا و....را که نمی گیرند . پس چه چیزی مدیریت می کنند. معلوم است چون افزایش قیمت مسکن به نفعشان است و املاکشان پرارزش می شود. پس چه دلیلی برای مدیریت دارند.چشمشان را روی افزایش بیرویه می بندند بعد پیشنهاد افزایش وام و مسکن اجتماعی و... می دهند. اخه با کدام حقوق قسط اینها را بدهند. بعداز یک مدت بانکها به علت ناتوانی در پرداخت قسط خونه را هم میگیرند و حراج می کنند

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها